Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sos! Víz ízű a krumplilevesem,...

Sos! Víz ízű a krumplilevesem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az eddig okés hogy nagyrészt víz van benne, de nagyon íztelen. Nem tudom mi tévő legyek! Van benne krumpli, só, hagyma, egy kis olaj meg paprikapór. Kolbászt nem akarok bele tenni. Ha kanállal meritek belőle akor lehet egyesével látni a paprikát. Mit tegyek még bele? Borzalmas íze van..
2020. júl. 1. 10:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%
Én konyhai analfabéta vagyok, de a krumplieves a rántástól lesz finom szerintem. Hogy az mi, azt ne kérdezd.
2020. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
Ízlés szerint fokhagyma/babérlevél/kömény/kapor.
2020. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%
Meg tejföl bele.
2020. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Én így csinálom a krumplilevest:


Készítek egy pörköltalapot, (zsiradékon sok hagyma dinsztelve, pirospaprika rá) kevés vízzel elfőzöm, hogy a hagymakockák ne ropogjanak a levesben, majd felöntöm vízzel és sózom. Teszek bele karikázott sárgarépát, fehérrépát, zellerzöldjét, ezzel is főzöm egy darabig, majd amikor már a zöldségek 90%-ban puhák, akkor teszem bele a kockára vágott krumplit, mert annak viszonylag rövid idő elég.

Nyáron mehet bele 1 paprika és egy kisebb paradicsom is, a legvégén csipetke, vagy galuska.

Hogy te a pirospaprikaport hogy látod egyesével, az nekem rejtély.

2020. júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
Vegyél ki a levéből, ha nagyon sok és készíts tejfölös-lisztes habarást, majd csorgasd bele főzés közben és fűszerezd sóval, borssal, fokhagymával, babérlevéllel, majorannával vagy amivel szereted. Vegeta is segíthet, csak akkor óvatosabban a sóval - bár a krumpli sok sót felvesz, ezért jobban kell fűszerezni!
2020. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Ha van egy kis időd és nem akarsz bele szalonnát, kolbászt:

Pici olajon nagyobb fazékban megfuttatod a karikára vágott répát, zöldséget, esetleg egy darabka zellert, babérlevelet. A tűzről lehúzva erre pirospaprika. Gyorsan felöntöd a mostani levesed levével. Teszel bele egy kis fej hagymát(bár az már van benne, elhagyhatod), egy gerezd fokhagymát, szeletke zöldpaprikát, kis darab paradicsomot. Só. Ha megfőtt, tedd bele a levesben megfőtt krumplidat. Szoktam bele főzni kevés eperlevél tésztát, de azzal vigyázni kell, mert elszívja a levet.

Tejföllel kínáld.

2020. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

4-es vagyok

Én nem rántok semmilyen levest, de nem is habarom a krumplilevest.

Viszont aki szereti, az tehet bele a tányérján tejfölt.

A levesbe nem főzöm bele ilyen melegben, mert könnyebben romlik, hűtő ide vagy oda.

2020. júl. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most raktam hozzá egy kis borst meg natúr joghurtot, mert tejföl nincs itthon. Az íze nagyon édes mit rakjak bele? Vagy az egész menthetetlen?
2020. júl. 1. 11:10
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

#8

Sózd meg!

Mitől édes???

Lehet mellényúltál és só helyett cukrot tettél bele?...mert egyébként nem lehet édes.

2020. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Biztos hogy só volt az, de nem tudom. Egyszer mán sikerült finomra megcsinálni apámal. De ö most nincs itthon, én pedig borzalmas szakács lennék...
2020. júl. 1. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!