Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kislányom tejfehérje allergi...

A kislányom tejfehérje allergiás. Tudnátok jó recepteket ajánlani?

Figyelt kérdés
Kicsit felráznám a repertoárt, szívesen fogadok minden féle ötletet. :)

2020. jún. 25. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Kicsit furcsa kérdés, hiszen konkrétan akármilyen receptet elkészíthetsz ami csak megtetszik, csak a tejet kell kihagyni vagy mással pótolni.
2020. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nem teljesen igaz sajnos. Rengeteg mindent nem ehet egy tejfehérje allergiás.
2020. jún. 25. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a tejtermékeket is beleértem. :)

Mindenre létezik tejmentes alternatíva, joghurt, sajt, stb.

Arra kell még figyelni, hogy a feldolgozott élelmiszerek tartalmazhatnak tejet nyomokban. Érdemes a vegán címkés késztermékeket keresni, azokban biztosan nincs tejszármazék.

2020. jún. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes úgy értette, hogy bármilyen ételt el lehet úgy készíteni, hogy a tej részét lecseréled másra.


Pl a főzelékek mehetnek növényi tejjel.

Tejföl helyett van vegan alternatíva, akár növényi krém. Szintén igaz a tejszínre.

Sajtból is van vegan, pl violife.

Vajat lehet növényi margarinra cserélni.


Pl tejberizst vagy kakaót is lehet csinálni mandula/kókusz stb növényi tejből.


Konkrétan most olyan kaja nem jut eszembe, amibe ne tudnám helyettesíteni a tejet.


Ha gondolod és vannak olyan receptek, amit ki szeretnél próbálni, akkor írd be és segítek, hogy lehetne tejmentesíteni.

2020. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A violife nektek megolvad ha kaja tetejére szórjátok, mert nekem kb soha!?

Igen tudom hogy a nagy részét ki lehet cserélni, most csináltam tzatzikit kesukrémből. Igazából ilyenekre lennék kíváncsi. Én is növényi tejjel öntöm fel a spenótot, csak ebből a szűk körből szeretnék kilépni. Ha tudtok linkelni oldalt ami nektek bevált azt megköszönöm.

2020. jún. 25. 11:17
 6/8 batta80 ***** válasza:
83%

Kolléganőmnek van egy nagyszerű tej és tojásmentes palacsinta receptje. El nem hittem, mikor megkóstoltam, tényleg nem éreztem.


Én értem a kérdezőt, nem, nem lehet mindent helyettesíteni, mert az már nem az az étel sajnos.


Ha jól értelek, merőben új receptekre vagy kíváncsi, igaz?

Ebben az esetben erősen ajánlom neked a pinterest-et, ha még nem ismerted, beírod: vegan recipe (igaz, többségében angol receptek, de vannak videók is, ahol szinte egyértelmű a feliratok alapján a recept)


[link]

2020. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Béla211 ***** válasza:

Nem tudom miket szoktál főzni. És hogy mit eszik meg a kislányom és nyitott e az új ízekre. Humusz zöldségekkel martogatva. Répa krémleves a legtöbb recept olyan amiben nem kell tej tejszín. A zerrel krémleves is műkődik tejszín nélkül kicsi Szerencsen dióval. A cukkini krémleves be sem hiányzik a tejtermék.

De répa torta is igazából vegán. Tabulé saláta is laktató.

Falafel ez is tej mentes.


[link]

Én szeretem a spagettit fokhagymásás olíva olajos mártással. Friss petrezselyemmel megszorva.

De lehet babsalátát is csinálni hagymával mustáros dresszingel.

De ha húst ehet lehet olyat is hogy kis olajon felkockázot sonkát vagy császárszalonnát meg sütünk majd egy fej apróra vágott vöröshagymát is megdinsztelünk mehet hozzá a borsó egy kis vizet adok hozzá és még párolom, hogy puha legyen. Majd végén hozzá adom a fokhagymát és ízlés szerint vagy tárkony vagy petrezselymet.

[link]

2020. jún. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Marhahúst érthető okokból nem ehet, de minden mást kap (ami nem érintkezett vagy tartalmaz tejet). Köszönöm az ötleteket. :)
2020. jún. 25. 13:57

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!