Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Külön álló sütőnek hogy...

Külön álló sütőnek hogy csináltok lábat ha nem olyan magas mint a konyhapult?

Figyelt kérdés

sziasztok, a szabvány konyhapult mindig magasabb mint amekkorára a sütőket csinálják. Hogy oldjátok ezt meg? nekem most kb 5 centi kéne.

lehet alapból lábat csavarozni a sütőkre? láttam olyat a neten, h sütőláb, de nem tudom, van-e olyan lyuk a sütőkön. Köszi



2020. jún. 9. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Lécből csináltunk egy akkora keretet, mint a sütő alja, arra rácsavaroztunk egy lemezt, és erre raktuk a sütőt.
2020. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Lyuk van a sütőn, nem ez a probléma, a sütőnek alapból olyan a lába gyárilag, hogy csavaros. Kintebb bentebb lehet csavarni.

A probléma az, hogy ez csak szintezésre elég. 2-3 centi az egész láb hossza.


Veszel a praktikerben 5x5 cm lecet, egy métereset, elvágod ketté, 2-2 láb alá odateszed, kész.

2020. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
MekkMester a konyhapult labat vagna le egy fej kaposztaert :)
2020. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2db 5x10-es palló méretre vágva, lábak alá csúsztatva. Azért jobb az 5x10-es mert szélesebb a felülete így stabilabban áll. Én mondjuk ytongot tettem alá mert volt maradék és pont tökéletes méret volt.
2020. jún. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen de én nem ilyen szuksegmegoldasokon gondolkodom mert elég szép konyhát szeretnék.azon gondolkodom az apró lábak helyett be lehet e csavarozni valami magasabbat.
2020. jún. 10. 12:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a szép konyhának szerintem része a beépített sütő...

Amúgy én is lécet raknék alá, ha nagyon fontos hogy hogy néz ki, akkor vennék rá olyan élvédő matricát, ami passzol a konyhabútor aljának a színéhez.

2020. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor először is nézd meg, hogy milyen a mostani lába, mibe csavarodik bele.

2 verzió lehet.

Az egyik, hogy egyedi lemez kivágás, és egy magas menetemelkedésű műanyag falú csavar megy bele.

A másik, hogy egy szabvány normál anya csavar, vagy ugyanolyan sűrű menetes belső menetű lemez van ott, amibe be lehet csavarni szabvány menetesszárat.


Ha utóbbi, akkor zártszelvénybe való szintezőlábat, vagy géplábat tudsz bele csavarni hosszabbat:

[link]


Kérdés, ha nagyobb a forgatónyomaték a magasabb súlypont miatt, mennyire lesz stabil. (ez attól is nagyban függ, hogy amibe becsavarod, tehát az "anya" rész, mennyire vastag)


Ha előbbi, amire elég nagy az esély, tehát egy egyedi, magas menet emelkedésű műanyag hülyeség, akkor el kell felejteni ezt a tákolgatást.


Akkor azt kell csinálni, hogy ki kell nyomozni a konyhabútor színének pontos kódját, és abból az anyagból legyártani egy 5 cm-es "dobogót".


Ezt is lehet normálisan megcsinálni, vagy elcigánykodni.

A normális se túl bonyolult, leméred a pontos méreteket, pl

1 db 50x60 cm es tábla, alá

2 db 4x50 cm +

2 db 4x56,4 cm el darab.


Ezeket összecsavarozod, a derékszögeket szerkezet idomokkal összecsavarozod.

(obi, praktiker, sárga derékszögű idomok, furatokkal. Nem kell előfúrni se, pozdorjacsavarral összefogatni, ha a lapszabászat levágja az elemeket, onnantól egy fél órás munka. (ez így egy 5,8 cm-es dobogó lenne, ha bútorlapból csinálod, mert az 18 mm. A legtöbb)


Az elcigánykodás meg az, ha megcsinálod amit a 2-es válaszban leírtam, aláteszel 2 5 centis fa lecet, és "szoknyának" elé raksz ebből a konyhabútor színű bútorlapból (vagy bármi más anyagból) egy 5 cm széles takaró lecet.

2020. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Juj köszi. Igen már megbántam hogy nem beépített lett a sütő de már késő. Nem részletezem, miért sikerült így. Köszi utolsónak, ebből nem sokat értek, de majd elolvasom párszor.a konyhabútor is lábakon áll, mert szeretem,ha ki lehet söpörni alatta.még nincs meg a sütő, ezért nem tudok még semmit se pontosan lemérni.
2020. jún. 10. 17:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha leírod melyik része nem tiszta, és lesz időm, energiám, meg ambícióm, akkor segítek.

Amúgy a konyhabútor lábakon áll... hát igazából oda is szokna lenne az igazi, vagy bútorlapból, vagy színazonos 3 mm-es HDF-ből.

Utóbbi az a farost lemez, amiből a bútor hátulja készül.

Ezt a bútor lábaira lehet felszerelni, műanyag patentokkal. Így lábakon álla bútor, ki lehet vízszintezni, viszont nem kell alatta söprögetni, mert padlóig ér a szoknya, és nem megy alá semmi kosz.

De nyilván attól is függ, milyen bútor, milyen láb...


A szabadon álló tűzhely meg amúgy 50 vagy 60 cm széles, (pl bosch csak 60 széleseket gyárt) és 60 mély.

2020. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen most másodszorra elolvasva már érthetőbb, köszi, ha oda jutok akkor kérdezek:). 50cm es sütő fér be.szánékosan áll lábakon a bútor és szép lábakat választottam, szóval azzal nincs baj.:)
2020. jún. 10. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!