Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húslevesbe szoktatok tenni füvet?

Húslevesbe szoktatok tenni füvet?

Figyelt kérdés
Anyukám sosem tesz bele, nagymamám mindig. Mindkettőnek nagyon finom a húslevese, szóval nem tudom ez alapján eldönteni. Kíváncsi vagyok más tesz- bele, mert az én húslevesem töléletesen íztelen.
2020. máj. 30. 17:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
89%
Neked soha nem mondták meg zöldségek nevét? 10 éves lányom ismeri zellergumot is névröl is meg látványról is petrezselymet is ismeri.
2020. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%
20-as: ha a kérdezö farhátat föz levesnek, azt nem fözheti sokáig, mert szétmegy igen hamar, illetve ilyenkor a zöldségeket azonnal bele kell tenni, ha a hús felforrt.
2020. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen nincs!

Ezt a kérdést valahogy nem tudom komolyan venni!

Aki csak 1x is főzött már valamit, az nem nevezi a petrezselymet fűnek, a zellert meg gusztustalan gumónak.

Egyébként meg nem értem, hogy miért nem a nagyanyját, vagy az anyját kérdezi ezekről, ha azoknak állítólag finom a levesük?

2020. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Kérdeztem, úgy is csinálom, ahogy ők mondták. Es mégsem finom. Egyébként most kezdtem főzni, soha nem is figyeltem anyu hogy csinálta, mert nem volt rá szükségem. Kollégiumban is azt ettem, amit ő csomagolt.

Egyébként a rántottám finom, de abba nem kell semmilyen zöldség. Nekem ráadásul egyik leveszöldség olyan, mint a másik. Főve mindenképp. Van a répa meg a sok fehér cucc. Mivel a karalábét meg a zellert sem eszem és számomra teljesen egyformák megfőve, sokáig nem is tudtam hogy van különbség. A zellert meg tényleg nem tudtam mi a neve, sem azt hogy hogy néz ki héjastól, mert levesben nem volt rücskös.

Amiket eszek, azokat megismerem, pl bab, borsó, brokkoli. De a csicseriborsót már nem ismerném meg, mert sose láttam és nem is erdekel.

2020. máj. 31. 11:38
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ahhoz, hogy finom legyen a leves, kell bele a sok ismeretlen "cucc" is. Én sem szeretem a zellert, meg a fehérrépát, de kell a levesbe, hogy finom legyen. A töldség zöldjét sem eszem meg, ahogy a paprikát sem, ezeket tálaláskor félreteszem, aki kéri, megeheti, ha megmarad, akkor meg kuka.

Egyébként youtubeon is van millió videó a főzésről, ott is tájékozódhatsz.

Bár a hozzáállásod elég....érdekes...

2020. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem teszem bele. Beleteszem, de most egynek nem tudtam a nevét basszus. Az a levél meg, a "zöldség zöldje" honnan tudjam hogy így hívják? Zöldség a paprika is, a retek is. Na de olyat még életemben nem láttam a fehér répán, mert rákeresve annak a leveléről van szó. Pennybe járok, ott levél nélkül van. De igazad van, előbb elmegyek egy kertészeti tanfolyamot elvégezni. Vagy hagyom a húslevest a fenébe. Jóllalkni úgyse lehet vele.
2020. máj. 31. 12:06
 27/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell kertészeti tanfolyam... Van google, youtube, de ódivatú módon egyszer beállhatsz segíteni anyudnak, vagy mamádnak is főzés közben. Hidd el, többet ér, mint a duzzogás.
2020. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Általában ha egy kajának se íze se bűze, akkor az bizony sótlan. Mielőtt lezárnád, kóstolj bele és ha nem jó, addig sózd, míg íze nem lesz.
2020. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Ma több sóval csináltam meg és nagyon finom volt :)
2020. máj. 31. 20:18
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy sikerült. :)
2020. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!