Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húslevesbe szoktatok tenni füvet?

Húslevesbe szoktatok tenni füvet?

Figyelt kérdés
Anyukám sosem tesz bele, nagymamám mindig. Mindkettőnek nagyon finom a húslevese, szóval nem tudom ez alapján eldönteni. Kíváncsi vagyok más tesz- bele, mert az én húslevesem töléletesen íztelen.
2020. máj. 30. 17:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Milyen füvet?
2020. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, milyen fűre gondolsz?
2020. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Azt ami valamelyik leveszöldségnek a szára. Nem a répáé, hanem valamelyik ami ehető.
2020. máj. 30. 17:36
 4/31 A kérdező kommentje:
Csokorba kötve teszi bele nagymamám.
2020. máj. 30. 17:37
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Petrezselyem, vagy zöldségzöldje. 😊 Szoktam.
2020. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb, mikor főz a nagymamád, kérd meg, hogy a petrezselyemzöldből letéphess egy pici levelet. Dörzsöld jól meg két ujjad között, aztán szagold meg. Akár meg is kóstolhatod, nyersen is ehető. Így jobban megmarad majd, hogy miben különbözik a sima fűtől. (Kár, hogy az iskolákban nincs mód ilyen jellegű tanulásra. Sokkal hatékonyabb, ha az ember több érzékszervét is használja egyszerre, mikor meg akar tanulni valamit.)
2020. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Igen, az lesz. Köszönöm.
2020. máj. 30. 17:46
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Az nem fű, hanem zöldségzöld. :D

Hogyan készíted a húslevest? Írd le részletesen! Kiderül, hogy miért ízetlen a tied.

2020. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%

Azt mondja fű. XD Pesti vagy?

Mi teszünk bele: 1 fej hagyma bevágva, 2 gerezd fokhagyma, 1 db karalábé, 1 db zeller petrezselyem gyökér, petrezselyem zöld (ez van csokorba kotve), répa. Ezenkívül már csak sok sok só kell bele, és némi bors. Nekünk még hús nélkül is borzasztó finom, mint zöldség alaplé, csigatesztaval, de anyum szokott bele rakni csirke farhatat például.

2020. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Felteszem a húst hideg vízben. Általában csirkecomb és farhát. Azt főzöm egy darabig, aztán teszek bele répát, a fehér répát, karalábét, azt az undorító rücskös fehér gombócot (nem jut eszembe a neve, lehet kapni kicsit levéllel, meg levél nélkül akkorát mint a fejem. En a leveleset szoktam venni, de nem mindig teszek bele, mert nagyon drága), hagymát alsó héjával. Egyszer akartam fokhagymát, de azt olvastam hogy attól kocsonya íze lesz, azt meg nem szeretem. Sót, szemes borsot. Ha nagyon ízetlen, akkor egy kis vegetát, de van hogy úgyse jó és akkor végső elkeseredésembe dobok bele leveskockát.

Es az sem lehet hogy túl sok a víz, mert max 1,5-2 liter lesz belőle.

2020. máj. 30. 18:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!