Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Almás palacsintára bevált recept?

Almás palacsintára bevált recept?

Figyelt kérdés
Anyák napjára szeretnék készíteni almás palacsintát. Nem vagyok profi szakács, interneten kerestem recepteket, de nem találtam. Nem szeretnék sokat csinálni, max. 4-et, és lényeg, hogy az almát NEM BELESÜTNI szeretném a tésztába. Hanem elkészítem a palit (saját recept) nektek csak az almás töltelék receptjét kéne leírnotok.

2020. máj. 1. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lereszeled az almát nagylyukú reszelőn szép szálasra. Megspricceled egy kis citromlével h ne barnuljon be. Keversz hozzá kevés porcukrot és fahéjat - kész!
2020. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy főtt tölteléket szeretnél?
2020. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a gyors és normális választ.

Te már próbáltad?

Én valahogy szeretném megpuhítani, és egy kis házi szószt vagy szirupot vagy mit😅

csinálni mellé. Erre van esetleg ötleted?

2020. máj. 1. 14:38
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 igen inkább főttet

Bár nemtudom, olyat szeretnék ami finomabb

2020. máj. 1. 14:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezek kellenek hozzá, egy lábosban összerottyanthatod. :-) MAx. 5 perc. Kicsit elfövi a levét. A cukrot lassan adagold, és kóstolgasd közben. A fahéjjal sem árt vigyázni, mert ha túl sok kerül bele, akkor kesernyés lesz.


Mellé még szósz? Hmmm…. Én biztos juharszirupot tennék a tetejére, mert imádom. :-D De egyébként nem szoktunk szószt enni hozzá.

2020. máj. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor lereszeled az almát, egy kis lét különíts el egy másik edénybe és csomómentesre keverj el benne kevés (max egy evőkanál) keményítőt/vaníliás pudingport. A reszelt almás tedd fel cukorral, fahéjjal, kis citromlével a gázra főni. Ha forr, öntsd bele a keményítős almalét és forrald, főzd, amíg jó sűrű nem lesz.
2020. máj. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Okkké köszönöm mindenkinek!❤
2020. máj. 1. 19:07
 8/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
Kedvencem a sültalmás palacsinta. Én egy kiskanálnyi vajon felkockázott almát pirítom, megszórom fahéjjal és kevergetem. Ha az alma nem elég édes akkor még vagy cukor még rakható mellé.
2020. máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#5 mint ahogy írtam vmi házi készítésű

,szószt' szeretnék készíteni, de köszönöm

2020. máj. 2. 17:05
 10/13 A kérdező kommentje:

#6 tehát lereszelem az almát, egy kis lét félreteszek, <--ebbe rakok egy kis cukrot (tudom nem ezt írtad, de más nincs) a reszelt almát felteszem főni, megpuhul, összekeverem az almalével, és kész

Ez szerinted jó?

2020. máj. 2. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!