Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért fogom ki mindig a...

Miért fogom ki mindig a porcos darálthúst?

Figyelt kérdés
Bárhol veszem, vagy ha házilag is darált kerül bele porc. Kisebb porcok mindig vannak a boltiba de egyszer egy fog méretű is volt.. Vehetem én akárhol ha drága ha olcsó mindig tiszta porcos. Egyébként imádtam a spagettit, daralthúsos ételeket de kezdem megutalni. Nagyon zavaró tud lenni. Ti erre milyen praktikat tudtok? Főzés közben nem észrevehető
2020. ápr. 26. 21:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Kiváló felvétel! :D


De amúgy a lapockacsont kitépésénél se kerül bele porc, max a tépés után, mikor a 3 szöget levágja a húsról, annak a széléről mehet bele.

Na de ez egy elnagyolt nagyüzemi csontozás, oda ez is elég.

Egy kis hentesbot teljesen más!

Ha valaki darálthúst akar venni, és pont egy ilyen lapockát fog ki, végtelenül egyszerűen meg tudja mondani a hentesnek, hogy ha porcos, legyen szíves, vágja ki azt a darálás előtt.

5 másodperces mozdulat.

2020. ápr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Én is a hentesnél úgy választom ki a combot mit daraljon le.. Nem értem nálam 10bol 9x van benne porc..
2020. ápr. 26. 22:08
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

De rendesen kemény porc?


Bocsánat a hitetlenkedésért, de tényleg nehéz elképzelni azt a comb csontozást, hogy ki lehetne venni a csontot normálisan, de nem, nyiszáljunk bele egy kis porcot, mert túl éles a kés. :)


Hát, ha tényleg porc, vagy megmondod nekik, hogy porc nélkül kéred, és ha találsz benne otthon, akkor visszahozod, vagy hagyod a fenébe azt a hentest, és keresel normálisabb helyet.

2020. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

...vagy

mivel nem igazán darálnak (előírások miatt) boltban sertésen kívül semmi mást, egy háztartásban meg mást is kell néha, ezért talán megéri beruházni egy kis darálóra, és akkor azt darálsz le magadnak, amit akarsz.


Mondjuk arra nem tértél ki, hogy hogy lehet a házilag daráltba is porc, mert az ugye kizárólag a saját hibádból kerülhet bele...

2020. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Csonthártya és ín szokott belekerülni, ha tróger a hentes. Azért a porcot elég nehéz a húson felejteni. Tudni kell hogy mit honnan kell kivágni és csináld magadnak
2020. ápr. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én még ilyen sose tapasztaltam..

Pedig gyakran veszek darálthúst (tálcásat) az aldiban, spar-ban... Mindig szép lazára darált (nem tömbösre nyomott) apróra darált, kifogástalan hús.

2020. ápr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Roppant érdekes...

Én még sosem tapasztaltam ilyet. Attól tartok, értelmezésbeli probléma lehet.

Fényképezd már le, te mit hiszel porcnak!

2020. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%

Mert arra gondolok, hogy a zsíros részeket hívod porcnak. Tehát a fehér darabokat. De a porc valójában ráharapva kemény cucc, és nem is mindig fehér.

A darált hús színes sosem egynemű, mindig vannak benne fehéres részek (ami a zsír). Enélkül ehetetlen kiszáradt cucc készülne belőle.

2020. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, én ugyan már egy éve nem fogyasztok húst, de tudom miről beszélsz. Én is csomószor találkoztam apró kemeny darabkákkak a bolognaiba, fasírtba, stb. Hogy porc, csont darab, vagy akármi, nem tudom, mert nem értek hozzá. De tudom miről beszélsz.
2020. ápr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Vegyél húst, kockázd fel, majd szépen daráld le! :D
2020. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!