Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű ételelek, egyszerű...

Egyszerű ételelek, egyszerű konyha, kényszerhelyzet. Vannak ételrecepteitek?

Figyelt kérdés

Bezárt a menza, úgyhogy kénytelen vagyok addig, amíg ki nem nyit megint, valamit kotyvasztani néha. Főzni nemigen tudok, csak egyszerű ételeket, és csak kétlapos villanyrezsóm van.


Tudnátok valami egyszerű kaja recepteket leírni nekem?


Nem vagyok válogatós. Vannak mélyhűtött halaim meg ilyesmi, de az négy-öt hétig eléggé uncsi lesz. Szeretnék valami egyszerű repecetet kapni, ha van. Vannak lábosaim és alapkaja, de ritkán szoktam főzni. És nagyon utálok, de most muszáj.


Köszönöm szépen!



2020. márc. 17. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


A Street kitchen oldalán van a bespájzolva fül, ott szerintem egy csomó egyszerű, jó recept van. :)

2020. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Írd le nekem ezt érthetően, jó? Köszi.
2020. márc. 17. 17:59
 3/5 A kérdező kommentje:
Várok még egyszerű ételek receptjeit.
2020. márc. 17. 18:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hagymás krumpli.


Hozzávalók:

Krumpli (legjobb az újkrumpli, vagy olyan, ami könnyen puhul)

Vöröshagyma

bors

zsiradék


A krumplit felvágod kisebb darabokra (lehet karika is, ha nem túl nagy), és a zsiradékon elkezded párolni fedő alatt. Félidőben rádobod a vékonyra szelt hagymát, jól összekevered, és mehet vissza a fedő. A vége felé só és bors, és már lehet is enni. Ha nem akar puhulni a krumpli, kis víz mehet alá.


Zabpehely:


Hozzávalók:

50g natúr zabpehely

250ml víz

cukor

1 csipet só


A vizet tedd fel melegedni, és ha kezd forrni, mehet bele a zabpehely. Félidőben mehet bele a cukor és a só. Főzd míg nem lesz puha, vagy el nem fő a víz. Igény esetén tehető rá lekvár, vagy amit szeretnél.


Sajtos-tojásos makaróni:


Hozzávalók:

makaróni

víz

bors

sajt

tojás

zsiradék


A makarónit megfőzöd, leszűröd, majd átdobod egy serpenyőbe, ahol alaposan rápirítasz. Utána vedd vissza a lángot, és mehet rá a reszelt, vagy összetépkedett sajt, és a felvert tojás (edényspórolás céljából a tésztára is ütheted, és összekeverheted ott), illetve a só és bors. Ízlés szerint átsütöd, és már ehető is.

2020. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 18. 09:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!