Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit fözzek, ami húsmentes és...

Mit fözzek, ami húsmentes és nem teljesen átlagos?

Figyelt kérdés

Fözelékek, hagyományos tészták, paprikáskrumpli meg hasonlók többször voltak, valami mást szeretnék kipróbálni.

Ami lényeges, hogy ne legyen benne semmilyen húsféle (hal, kolbász, szalonna, virsli stb sem), és mindenhol beszerezhetö alapanyagokat tartalmazzon. Estére szeretném, elötte megyek boltba, tehát tudok venni hozzávalókat.

Elöre is köszönöm a segítséget!


2020. febr. 11. 10:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
98%

3.: Ez a zöldborsópörkölt jól hangzik. Főztem már én is, de kockára vágott hússal, viszont nokedlivel és hús nélkül még nem próbáltam. Húsevők vagyunk, de tényleg nem kell mindig húst hússal enni. Magyaros bendőnk van, ki is fogom próbálni.

Kérdezőnek: sütöttem már rakott kelbimbót úgy, hogy előfőztem a zöldséget (kelbimbó helyett jó a karfiol is, zöldbab, bármi) és a rizst is előfőztem, elkészítettem a tejszínes-tejfölös öntetet, kis fészkeket csináltam a már rétegezetten lerakott tepsibe és beleütöttem annyi tojást, ahányan vagyunk. Tetejére jó sok sajt. Külön receptem nincs. Kolléganőm ajánlotta. Fűszerezés ízlés szerint. Én són-borson kívül ebbe mást nem tettem, mert nem is igényli.

2020. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Béla211 ***** válasza:
100%

Tojást azt nem tudom, hogy ennél -e de itt ilyen receptek is m lesznek. Rizottók nem kell rizoto rizsből csinálni. Rengeteg nem húsos verziója van.

Dödölle: [link]

[link]

[link]

gnocchi

csőben sült karfiol

[link] kapor nélkül nekem jobban ízlik kiszoktam hagyni. Meg én nem ilyen gombocókba teszem rá cobblert hanem rá morzsolom mint egy morzsás sütire. Parmezán sajt helyet is bármilyen sajt megteszi ami reszelhető.

[link]

2020. febr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!