Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti adnátok adományt ingyenesen...

Cseppszi kérdése:

Ti adnátok adományt ingyenesen elérhető szakácskönyv írójának, ha tetszett a könyve?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy feltesznek ingyenes oldalakra e-book meg e publisher könyveket és ha tetszett önként adható mondjuk egy kávé ára egy számlaszámra.

2020. jan. 7. 23:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Folytatva az előttem szólót.

Én nem kötöttem a publikációmat összeghez, de lehetővé tettem, hogy aki úgy gondolja az utalhasson amennyit gondol.

Régebben több időm volt, így sokszor frissítettem az anyagot új dolgokkal. Aztán egyszer úgy hozta, hogy nem jutott már időm az új anyagokra. Egyes fórumokon belebotlottam beszélgetésekbe, hogy kár, hogy nem frissül az oldal, meg, hogy halott az oldal, volt aki majdhogynem leparasztozott, hogy miért nem folytatom.

Akik nem foglalkoznak egy weboldal feltöltésével, cikkek megírásával, képek szerkesztésével, azoknak fogalmuk sincs arról, hogy mennyi időbe telik, míg egy olyan anyag felkerül a weboldalra, amit Ők 5-6 perc alatt végig olvasnak.

2020. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Magamtól eszembe nem jutna, de ha kérne és nekem nagyon tetszik, akkor talán.
2020. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem itt kevesen ismerik ezeket az oldalakat (Ko-Fi, Patreon, stb), de ha korulnezel rajtuk, akkor jopar ember ilyen adomanyokbol el, vagy egesziti ki a keresetet. Nagyobb eselyed van, ha angolul irod a konyvedet, illetve ne varj azonnal egy rakas adomanyt, marketingelned kell rendesen a konyvedet, minel tobb emberhez jut el, annal nagyobb esellyel kapsz valamit, szerintem pl 100 emberbol ne szamits 1-2-nel tobb “kavera”.

En jatszom egy jatekkal, amihez nagyon sokan keszitenek egyedi tartalmakat es 1-2 ilyen keszitot tamogatok havi szinten Patreonon. Az a 2-3 dollar havi szinten semmi azert cserebe, hogy ok is havi szinten minosegi tartalmakat jelentetnek meg. Akik a fozesben vannak benne, szerintem kozuluk is sokan gondoljak igy, de mondom, kulfoldi kozossegben gondolkodj, csak a magyaroktol nem fogsz tul sokat kapni.

2020. jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
akar parszaz ftot is, de igen. ha surun hasznalom anyago helyzetemtol fuggoen akar egy-ket ezrest is megerhet. ezzel tamogatom. de persze nem kotelezo
2020. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
#13 köszi az ötleteket. Amit írtam amúgy egy bevezető 168 oldalas tankönyv kezdőknek. A faszénparázstól a digitális konyháig tartalommal. Nincs benne 1 darab recept csak az is mutatóba. Az elképzelésem amúgy sem az volt hogy "kolduskodjak" csak jól esne nekem is mint bárki másnak, ha adok valakinek mondjuk 15 eurónyi "ajándékot" akkor neki meg eszébe jutna gyere igyál meg egy kávét (vagy sört - kinek mi jut eszébe róla) 1 euró értékben. Nem feltétlen a pénz , hanem a gesztus miatt. Úgy tünik ha ez eszembe mer jutni én vagyok a "koldus" és nem az aki ingyen elviszi és nem ad még egy "köszönöm" - öt se. Sok országból kérdeztem ismerősöket angolul és elég sokfelé egyértelmüen azt állították, hogy náluk nem az a "divat" hogy visznek mindent ami ingyen van, hanem arra büszkék, hogy képesek megvenni - kifizetni a jót és a drágát is akár, és mi nem abba a neveltetésbe részesültünk, hogy bármit is elfogadjunk ingyen. Viszonozzák. Valahol az is egy szegénységi bizonyítvány: "mit képzel az író hogy adományt mer elfogadni a sok éves munkájáért" című hozzászólás.
2020. jan. 8. 13:22
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekes, akkor lehet hogy jobb ha tele rakod reklámmal, aztán arra kapsz valamit. Nem tudom ma hogy megy, régen a google adsense volt ilyen. Úgylátszik az emberek gyomra jobban beveszi az agresszív reklámokat mint az adakozást.
2020. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
ird meg angolul is v mas nyelven, szerintem hasznos lenne
2020. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ki a célközönséged a könyvvel ?

A címe alapján inkább gondolnám műszaki jellegűnek, amit a férfiak olvasnak leginkább, viszont a férfiak meg jellemzően nem a konyhából kerülnek ki.

A nőket, akik a konyhában "laknak", viszont nem érdekli a műszaki tartalom.

Ha nincs benne sok recept, akkor ők sem fogják olvasni.

Szóval gondold meg jól, hogy mit írsz.

2020. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
#18 minden évben vannak kezdők, akik épp akkor épp ott még sose főztek semmit. A könyv 3 évig kapható volt az amazon.com-on [link] most gondoltam ingyenessé tenni hogy sok kezdőnek segítsek ezzel. Tankönyv szerü módszertani leírások aminek ismeretében elkészíthatők a receptek. A legtöbb szakácskönyv feltételezi hogy az olvasó tud főzni. De mi van a kezdőkkel aki még életébe nem főzött sose semmit? Nekik írtam. Ebből pedig úgy évente van kb másfél millió alsóhangon. Ilyet még soha sehol nem írt senki. Minden szakácskönyv tele van recepttel de az pl sehol nincs leírva hogy a vágd apróra az hány centi vagy hány mili és a rövid ideig az hány perc vagy hány másodperc és mikor minél hogy
2020. jan. 8. 18:03
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A magyarázat alapján van benne ráció, de a könyv címe ebben az esetben nagyon rossz.
2020. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!