Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti adnátok adományt ingyenesen...

Cseppszi kérdése:

Ti adnátok adományt ingyenesen elérhető szakácskönyv írójának, ha tetszett a könyve?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy feltesznek ingyenes oldalakra e-book meg e publisher könyveket és ha tetszett önként adható mondjuk egy kávé ára egy számlaszámra.

2020. jan. 7. 23:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Amennyiben hasznosnak találtam, akkor igen, így a jövőben lehet ír még néhànyat, ami legalább annyira tetszeni fog. :)
2020. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Nem jellemző , hogy túlzottan adakozók lennének a netezők.

Én úgy vagyok vele, ha én magam semmi ingyenesen elérhető okosságot nem teszek fel a netre, akkor itt ott illene adományoznom valakinek, aki nagyon sok időt töltött el azzal, hogy nekem segítsen.

Én magam azok közé tartozom, akik publikálnak, bár nem gasztronómiában, de ez talán mindegy is.

Én értek a fémekhez, más a pörkölthöz, megint mások a matematikához.

Egyszer adományoztam egy jelképes összeget a Vikipédiának.

Az én publikációmhoz 15 év alatt 4-en adományoztak, kb 10000 olvasóból.

2020. jan. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Az ingyenesen elérhető szakácskönyv írója nem utcasarki koldus, aki kéreget, hanem önként adja, amit ad.
2020. jan. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
#3 ...attól hogy valaki megajándékoz (ingyen ad valamit) nem jeleni azt hogy nem szabad viszont ajándékozni. Nem a koldusság miatt, hanem jószívűségből, hálából stb. a Linux operációs rendszer is ingyenes -- azt is önkéntes adományokból tartják fenn. Más szellemi terméknél is lehet. Nem értem egyesek miért várják el az ajándékot és nem adnak viszonzásból semmit ...
2020. jan. 8. 07:56
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha fogadja az adományokat (tehát kifejezetten ki van írva), akkor igen, de nem egy kávé árát, hanem többet.
2020. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ha pénzt akar érte kapni, akkor adja pénzért.
2020. jan. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

"Nem értem egyesek miért várják el az ajándékot és nem adnak viszonzásból semmit ..."

Az, hogy nem fizetnek egy-egy adott számlaszámra, még nem jelenti, hogy semmit sem adnak vissza abból, amit az internet segítségével ingyen kapnak. Én pl. cserébe itt osztom az észt. :)

2020. jan. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Alapvetően akkor csak fizetnék valami ingyenes dologért, ha ebből tartják fent a szolgáltatást és szeretném, hogy továbbra is működjenek.
2020. jan. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Van épp elég nyomtatott szakácskönyvem, amit egyszer megvettem pénzért. Ha ez nem elég, keresgélek receptet a neten. És ha valami fizetős, akkor azzal nem foglalkozom, vagy ha mégis annyira képe, akkor nyilván fizetnék érte. (De azért a szakácskönyv téma nem az, ami annyira hiánycikk lenne, hogy egy bizonyosért kellene direkt fizetni...)

Ha valaki pénzt vár a közzétett receptjeiért, akkor ne bocsássa rendelkezésre azt a receptet, amíg nem fizette meg az illető az árát, ennyi.

Ha meg közzétesz csak úgy, ne várjon alamizsnát! Amit ad, azt szívesen adja, és ne elvárjon, ennyi.

2020. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

“ Ha meg közzétesz csak úgy, ne várjon alamizsnát! Amit ad, azt szívesen adja, és ne elvárjon, ennyi.”


Ebből szokott az lenni, hogy valaki oszt valami értékes infót, nem várja el az “alamizsnát”, de mondjuk jó lenne ha 10000 letöltésből jönne 10-20 embertől valami. Aztán amikor fizetőssé teszi, akkor jön a háppgás hogy kapzsi.


Régebben én is csináltam szórakozásból autós oldalt, tettem fel szervizleírásokat, amiért boltban lehetett volna 10000 ft-ot fizetni. Sokan töltötték is, aztán lezártam, és kb. 125 ft-nyi sms után lehetett volna 3 napig mennyiségi korlát nélkül letölteni. Persze a sok filléraszóból egynek sem kellett így.

Szerintem ez sokkal szánalmasabb mint az alammizsna, de hát az aljanép mindent alanyi jogon akar.

2020. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!