Más is van itt olyan akinek nem megy a sütés-főzés 30 felett?
Ne aggódj, volt itt olyan profi szakács is , aki azt mondta, hogy nem lesz édeskés a hagyma, ha sokáig üvegesíted.
Aztán , mikor az otthoni hobbi szakácsok is ragaszkodtak ahhoz, hogy de bizony édes lesz, akkor a fő szakács eltűnt szégyenében.
Én pasi vagyok és olyan 30 körül jöttem rá, hogy szeretek ezt azt csinálni a konyhában, de profi sosem leszek.
Javaslom, pontos anyagmennyiségekkel dolgozz, pontos sütési idők betartásával, mert csak így fogod tudni, hogy egyik esetben miért sikerül valami, máskor meg miért nem.
Sokaknak még egy palacsintával is meggyűlik a bajuk, mikor az első oldal után nem tudják átfordítani a másikra. Ilyenkor tízesével gyártják a szakadt palacsintákat és variálnak az összetétellel, közben meg csak a hőfokkal van a probléma, mert ugye lassabban kell sütni az első oldalt, hogy a tészta annyi nedvességet veszítsen , hogy át lehessen fordítani. Ez főleg acél serpenyőnél fontos.
Sok trükk van a sütés-főzésben .
Ha valami nem megy, akkor konkrétan arra az ételre kérdezz rá itt az oldalon. Miből mennyit tettél bele, milyen fazékban, milyen tűzhelyen készítetted.
Valószínűleg fognak tudni segíteni az olvasók.
Részvétem!
Én is ilyen családból jöttem. És én is úgy léptem ki az életbe, hogy főzni a netről tanultam. Voltak egyszerűbb és nehezebb receptek. Pl. a tészták mindig mentek nekem. Már az első kelt tésztám is olyan volt mint a nagykönyvben. A rétestészta sem fogott ki rajtam pedig akkor még nem is tudtam, hogy azt külön rétestésztával kell csinálni. Aztán párom házikenyér rajongó lett, és elkezdtem sütni a kenyereket... de egy sem lett olyan igazi légies, puha belsejű, lyukacsos, kívűl pedig ropogós. Az, hogy ezt elérjem fél év szakadatlan munkája volt! (úgyhogy azóta is erre a tudományomra vagyok a legbüszkébb, mert ezért tényleg meg kellett dolgoznom)
Úgyhogy ne aggódj! Ha érdekel és kitartó vagy és nem szegi kedved egy-két kudarc, akkor menni fog!
Boldog Karácsonyt!
Ezeknél a kelt tésztáknál van egy apró trükk, amit sokan nem csinálnak, hogy a sütőbe nem tesznek vizet.
Én mindig teszek a sütő aljába egy lapos tepsit pár deci vízzel.
Amikor előmelegítem a sütőt, akkor ez már bent van, ha bekerül tészta , akkor már komoly gőz van a sütőtérben. Kb 10-15 percig így kell sütni, utána kivenni a vizet.
De az a legjobb, ha kitapasztalod, hogy teszem azt 200 fokon mennyi víz kell , hogy 10 perc múltán elpárologjon az összes. Ekkor még kinyitnod sem kell a sütőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!