Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit használtok a veszélyes...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Mit használtok a veszélyes citromhéj és narancshéj helyett a bejglibe? Aromát, vagy ha tudtok venni biocitromot és (ha van), bionarancsot?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!

2019. dec. 17. 17:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%
Elvileg egy alapos mosás után nem lesz bajod tőle. Ha nagyon aggódsz, akkor előbb egy hámozókéssel alapos mosás után szedd le a felső réteget, a maradék héj már teljes biztonsággal fogyasztható.
2019. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
a cikkben azt írják, hogy ne használjuk ezeket a citromokat, amit kezeltek
2019. dec. 17. 18:45
 13/27 A kérdező kommentje:
még szerencse, hogy nem belélegzés útján jutunk a finom bejglihez!
2019. dec. 17. 18:47
 14/27 anonim ***** válasza:
42%
sajnos beivodik, hiaba az alapos mosas. en siman csak kihagyom
2019. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
67%
Hu vannak bajok
2019. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
69%

Én azt hiszem rossz nyomon jártok.

A citrus féléknél nem a növényvédő permetszer okoz gondot, mert azok el tudnak bomlani.

A már leszedett gyümölcsöt kezelik valamivel, ami valószínűleg a rothadás vagy penészedés ellen van.

2019. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként én nem is tudtam, hogy a bejglibe tesznek ilyet.

Diós - mákos rétesbe én tejfölt teszek, esetleg bejglibe nem passzolhat ugyanez ?


Igaz sosem csináltam még bejglit. Jóanyámtól viszont többször láttam, hogy hogyan csinálja.


Amit talán mások másképp csinálnak, az két dolog.

A mákot sosem darálom mákdarálóval, hanem kristálycukorral keverve kávédarálóban aprítom. Sokszorta gyorsabb a művelet.

Anyám a mákot és a diót is keverte darált háztartási keksszel, ha bejglit csinált és jó vastagon került bele a töltelék, mégsem érződött tolakodóan soknak.

2019. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
62%

en sem a permetszerrol beszeltem, nem az ivodik be. annak mindennel megvarjak az uruleset mielott polcra teszik. amivel a hejat kezelik az nem a feluleten tapad meg hanem beleivodik, nem lehet kimosno belole, csak egy kis mertekben de en nem ennem meg igy sem.


[link]


egy szoval sem mondtam h permetszeres lenne nem tudom miert kell lehuzni, elobb tajekozodj.

2019. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
95%
Dmben vagy tescoban veszem reszelve, mert lusta vagyok reszelni, de semmi bajod nem lesz tőle ha frissen reszeled
2019. dec. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 18-as !


Nem neked mondtam a permetszerrel kapcsolatos dolgot, hanem az előtted szólóknak, de mint észrevettem az éppen a kérdező volt. :)


Lehúzni biztosan nem húztalak le, legalább is százalékosan nem, mivel egyike vagyok azoknak, akik hirtelen felindulásból sosem nyomok pirosat. Pontozni csak felfelé szoktam.

Amúgy én egy tudatlan fütyis vagyok és inkább hallgatok a nunisokra, Ők ehhez jobban értenek.

:D

2019. dec. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!