Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mindenevők! A kutya-, és...

Mindenevők! A kutya-, és macskahús fogyasztásàval mi pontosan a probléma?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem a vegetarianusokhoz szól, az ő véleményük ismert előttem, azt érteni vélem.


De milyen ellevetése van fenti húsok ellen azoknak, akik képesek két pofàra enni a csülkös pacalt, a sült kolbászt, meg az egyéb "nyalànksàgokat"?


2019. dec. 15. 14:56
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
100%
Mármint nem a méltóság bullshit hanem az, hogy mi vagyunk a "legmagasabb szintű" teremtmények. Ugyanis ezt ki mondta? Igen, mi emberek.
2019. dec. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
84%

Mert a mai európai ember a kutyáját-macskáját családtagnak, barátnak, magányban társnak tekinti és az ilyet nem zabálja fel.

Számomra az is furcsa, hogy viszont a lovakat képesek emberek megenni, nálam ők is elképzelhetetlen kategória.

2019. dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
74%
A disznó, marha, birka stb haszonállat, a macska meg a kutya háziállat, nem kaja. Ez így van az emberekben. Én hentes vagyok, fogyasztok húst és veszem el állatok életét, de nem kutyákét, azt nem bírnám. Azokra nem tudok kajaként gondolni.
2019. dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
66%

Az egyik amit valaki írt okosan, hogy húsevőt enni marha drága, ráadásul a mi kultúrkörünkben nem szokás. Ellenben a Távol-Keleten lazán. Ennyi.


Személy szerint a kutyákat érzelmi okok miatt nem tudnám enni, a macskákat pedig annyira undorítónak tartom alapból, hogy azért fordulna ki a számból.

2019. dec. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
97%

Az, hogy attól, mert egy élelmiszercsoportot valaki nem vet meg, abból még nem következik, hogy mindent "két pofára kell enni", ami kicsit is hasonló alapanyagból készült.

Ennek lehet egyrészt ízlésbeli oka is (pl. nem szívesen eszek nyulat, mert egyszerűen nem szeretem), lehet egyéni érzelmi és filozófiai oka (pl. nem szívesen eszek agyvelőt, mert az mégis csak az a szerv volt, amivel előtte gondolkodtak, éreztek, léteztek) (vagy pl. nem eszek lóhúst, mert milyen az, hogy halála után megegyem azt, aki a "társam" volt egy évtizedig?), illetve talán a legfőbb ok: a kultúra. Te miért nem eszel gilisztákat és bogarakat? Pedig azért egy bogarat nehéz lenne egy szinten említeni a törpetacskóval. Azért, mert nem ehhez szoktál hozzá. Mert a kultúránkban a giliszta nem kaja. Mint ahogy például a patkány sem az, pedig álíltólag egész finom a húsa.

Felesleges ezt túlgondolni, meg hangzatosan provokatív kérdéseket gyártani belőle. Kínában megeszik a kutyát, mert ott az ételnek számít. Indiában nem eszik meg a tehenet, mert a kultúrájukban az szent. Vietnámban megeszik a kotlós alól kikotort tojást megfőzve (igen, szerintem is undorító), mert nekik ez egy ínyenc csemege. Más kultúra, más szokások.

A természet pedig nem ideológiák alapján evolválta az embert (sem, és más élőlényt sem).

2019. dec. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
83%

Mert a kutya és a macska háziállat, nem pedig haszonállat.Legalábbis erre hivatkozom ha feljön ez a kérdés, de ennek sincs nagyon alapja. A nyuszi is háziállat,cuki,valakinek a 'legjobb barátja' mégis esszük.

Sőtt, már otthon tartható mini malac is van mégis esszük azt is.


Sosem tájékozódtam efelől, de szerintem egyszerű oka is van annak, hogy ez így alakult ki. A macska és a kutya is egy karcsú, izmos állat (normál esetben). Na most.. Ezeken nincs sok minden amit ehetnél. Ha felhízlalod sem a hús vagy a tápérték lesz több benne.Csak zsíros lesz. A zsíros ételek pedig nem egészségesek és sütéskor az a kevés harapnivaló is eltűnik a csontról ami egy ilyen állaton lenne.


De persze eszünk tengeri élőlényeket azok többsége se valami gusztusos (számomra, elnézést ha valaki ezeket szereti). Nyúlnak, ragadnak, kocsonyásak, szállkásak, valahol mindet nyersen eszik..blee

2019. dec. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
67%
Húsevő állat húsát épeszű ember nem eszi meg, cseppet nem egészséges.
2019. dec. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
93%

"Az ember Isten legmagasabb szintű teremtménye."

Ezen besírtam. :DDDDDDDDDDD


Amúgy a macskák köztudottan azt gondolják, hogy ők a legmagasabb szintű teremtmények a bolygón. Vannak, amiben tényleg sokkal jobbak nálunk.

Akkor hogy döntjük el, ki a magasabb szintű? :D

2019. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!