Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mindenevők! A kutya-, és...

Mindenevők! A kutya-, és macskahús fogyasztásàval mi pontosan a probléma?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem a vegetarianusokhoz szól, az ő véleményük ismert előttem, azt érteni vélem.


De milyen ellevetése van fenti húsok ellen azoknak, akik képesek két pofàra enni a csülkös pacalt, a sült kolbászt, meg az egyéb "nyalànksàgokat"?


2019. dec. 15. 14:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%
Semmi. Ennék szívesen, ha lehetne kapni.
2019. dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
#1 Én is, de a húst is fogyasztók többsége nem igy gondolja.
2019. dec. 15. 15:05
 3/28 anonim ***** válasza:
60%

Vannak állatok, akiket azért tartunk, hogy megegyük, pl marha, sertés, tyúk

Vannak, amiket azért, mert szeretjük őket/őrizzék ezeket az állatokat pl kutya, macska

A nyúl meg átmenet a kettő közt, bár nyilván normális ember nem eszik hosszúszőrű dísznyulat.

Az, hogy az ilyen megkülönböztetés erkölcsileg mennyire helyes, az vitatható, de ez a norma, és, hacsak nem távolkeleten vagy, eléggé rondán fognak rád nézni, ha közlöd, hogy "jaj, tegnap megettem a Morzsit, olyan finom volt a lábacskája"

2019. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
24%

Semmi számomra SVÁJCBAN, igen SVÁJCBAN is esznek ebet.


(Finom!)


De igazából a tengerimalaci is szinte nyúl. Mi ettük mind a kettőt.

2019. dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

#3


"Vannak állatok, akiket azért tartunk, hogy megegyük, pl marha, sertés, tyúk


Vannak, amiket azért, mert szeretjük őket/őrizzék ezeket az állatokat pl kutya, macska"


De ennek nincs semmi tudományos alapja, kizárólag egyéni preferenciák, amik nagy változatossàgot mutathatnak, lásd. pl. disznóhùs.

2019. dec. 15. 15:08
 6/28 anonim ***** válasza:
68%

Viszont a sertéshús tápláló, akárcsak a marha.

A csirke is addig lett tenyésztve, míg röpképtelen, és régi önmagához képest dagadt nem lett.

A macskák és kutyák anno nem étkezésre lettek kitenyésztve.

Ha éheznék, és nem lenne más, lehet megenném a húsukat, de így, hogy van más választásom, nem teszem, se saját, se más kutyájával/macskájával, mert arra gondolnék: "a mi állatink meleg, szerető otthonban élnek, sok más ismerősimé is. Hogy a fenébe került ez a macska a tányéromra?"

2019. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%

Egyszerű.

1. A közgazdaságtan alapjaihoz tartozik, hogy na a kereslet 0, akkor a kínálat is 0 lesz.


Kèrdezhetném én is, hogy miért nem eszel kaktuszt,abrakot,szalmát stb.

2019. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a saját állattartási szokásaim. A kutya, macska társállat, itt szuszog mellettem, eszembe sem jutna megenni. Egy kígyóval, tengerimalaccal kapcsolatban nem lennének ilyen fenntartásaim.
2019. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
1%

"Kèrdezhetném én is, hogy miért nem eszel kaktuszt,abrakot,szalmát stb."


Mert ezek ember számára emészthetetlenek!

2019. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem teljesen egyszerű a magyarázata. Más kultúrában élünk. Nekünk, magyaroknak nem természetes a kutya és macskahús fogyasztása. Mélyebben meg nincs értelme beleásni magunkat. Úgy, ahogy nem eszel sült csótányt a panel lakásból összeszedve, szöcskét, sáskát a fűből, pondrót, amit a földben ásáskor találsz, de máshol természetes. Itthon nem.
2019. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!