Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Narancshéjból készített már...

Narancshéjból készített már valaki lekvárt?

Figyelt kérdés

Egyszer már kipróbáltam, de keserű lett.

Van valami trükk, hogy ezt el lehessen kerülni?


2019. dec. 7. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ne készíts belőle semmit, ma már az összes import déligyümölcsöt gombaellenes növényvédőszerrel permetezik le szállítás és raktározás előtt, azok meg az emberi szervezetre is veszélyesek.
2019. dec. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ami nem öl meg, az megerősít.

A bolti narancshéj lekvár is ugyanabból a narancsból készül, gyakran eszem, mert szeretem, és még mindig élek.


És saját magam szeretném megfőzni, ehhez szeretnénk segítséget kapni

2019. dec. 7. 07:27
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Azt nem tudom hogy a narancshéj lekvárt miből készítik, de a többit azt igen.

A többi is amit lekvárnak neveznek, az mind zselé meg cukor és aromából van. Semmi köze a lekvárhoz.

2019. dec. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még soha nem készítettem narancshéjból lekvárt. De cukrozott héjt igen. A belső fehérhéját ki kell vágni,mert az a keserű.
2019. dec. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Finom a narancsos répalekvár, de abban a répa van többségben. Ha gondolod, keress rá.
2019. dec. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezik kezeletlen héjú narancs, olyat keress - csak számíts rá, hogy jóval drágább. Sparban, Lidlben néha szoktam látni. Rövid távon a kezelt héjútól sem lesz bajod, de hosszú távon ki tudja.
2019. dec. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!