Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan díszítitek a mézeskalác...

Hogyan díszítitek a mézeskalácsot?

Figyelt kérdés
Nekem sehogy se akar összejönni ez a szép fehér massza a tetejére. Vagy túl ragacsos és nem szárad meg rajta vagy olyan sűrű hogy lehetetlen vele díszíteni. Plusz félek a nyers tojástól. Van esetleg valami praktikátok hogy mivel lehetne még bekenni, amire ha teszek apró díszítő cukorkákat akkor rajta is marad?
2019. nov. 27. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Én jobban szeretem a tojáshabot, de lehet kapni ilyet is.


[link]


Illetve olvastott csokival lehet még hozzá ragasztani a díszítő cukorkát.

2019. nov. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Cukormáz alaprecept

25 dkg kétszer átszitált porcukorból és 4 ek vízből kevert klasszikus cukormáz megszilárdulva tetszetős, szétterülő bevonatot képez, amely egyúttal a sütemény kiszáradását is késlelteti. Kontúrozáshoz csak 3 ek vizet adj hozzá, hogy sűrűbb legyen.

Ha szinezni szeretnéd a mázt, az ételfestéket először keverd el a folyadékban, aztán kérd ki a szükséges mennyiséget.


Helyettesítheted az előírt vízmennyiséget ugyanannyi tejjel: ragyogóan fehérré, valamint puhábbá teszi a mázat. Ez nagyon jó puszedlihez vagy puha mézeskalács díszítéshez.


Citromos máz:

25 dkg átszitált porcukorhoz 1 ek citromlét és 2 ek vizet számíts, hogy ne legyen túl savanyú.


Karácsonyi mézeskalácsra és mézeskalács-házikó elemeinek összeragasztásához víz helyett tojásfehérjével dolgozd össze a porcukrot.

Robotgéppel vagy kézi habverővel alaposan dolgozz össze 25 dkg porcukrot 1 db tojásfehérjével.

2019. nov. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es, ezt próbáltam, könnyű használni, de ha egymásra pakolom egy dobozba sajnos könnyen potyogni kezd a minta.

2-es köszi a tippet, kipróbálom :)

2019. nov. 27. 21:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!