Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha vendégeket vártok akkor...

Ha vendégeket vártok akkor már jó előre megsütitek a kaját?

Figyelt kérdés
Jönnek hozzánk nővéremék. Délután 4 óra körül. Direkt mondom anyámnak, hogy a csirkecombot meg ne süsse előre, mert hidegen meg újramelegítve az már nem olyan. Erre már most kész lett vele. Azt mondja, hogy majd eszik hidegen vagy mikrózzák. Ez csak szerintem gáz? Én akárhova mentem vendégségbe mindenhol úgy szokott lenni, hogy még kész sincs a kaja mikor odaérünk hanem folyamatban van. És 30-60 perc után frissen ehető.
2019. nov. 3. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván anyukád is szeretne leülni vasárnap délután, nem egész napra széthúzni a főzést.
2019. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Anyád a saját otthonában, a saját konyhájában úgy fog, ahogy akar.


Én frissen szoktam sütni, főzni, de higy gyors kegyen és ne az egész időt a konyhában töltsem, a vendégek helyett, mindét előkészítek hozza idoben

2019. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Jó az melegítve is.
2019. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Én sütőben melegítem fel a hideg ételeket, sokkal jobban esik úgy, mint mikrózva.
2019. nov. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Jaj, azt én is imádom, mikor a háztartásban-főzésben semmit nem segítő drága családtagom elkezdi nekem osztani az utasításokat, hogy én mit hogyan csináljak. Majd a bejárónődet ugráltasd szerintem, ne anyukádat.
2019. nov. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gond, süsd TE frissen, anyukád meg addig ül és beszélget a vendégekkel!
2019. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Valóban nem szokás nálunk sem újramelegített ételt adni a vendégeknek, viszont pont két főétkezés között sem szokás vendégségbe érkezni és frissen főtt ételt várni.

Ha olyan vendégséget tartunk ami kifejezetten evésközpontú, amire külön étellel készülünk, akkor ebédre vagy vacsorára szól a meghívás, és mondjuk 12 és 13:30 illetve 18 és 19:30 óra között érkeznek a vendégek. Akkor nem kell semmit újramelegíteni, hiszen egyébként is akkor ennénk, akkorra készül az étel.

Ha valaki délután négykor jön, nem számítunk rá hogy ebédelni akar, és nem készülünk neki külön étellel, csak alkalomtól függően kávéval, rágcsálnivalóval, süteménnyel.

Nem lehet hogy anyukádnak is hasonló a logikája, nem akar külön ebédet főzni nektek (hiszen délben írtad ki a kérdést, teljesen reális hogy kész legyen az ebéd) aztán mire befejeztétek nekiállni a délután négyes menünek, majd mire az is elfogy, vacsorát készíteni?

2019. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

#7

Logikus és jogos gondolatok!

2019. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

7!


Nálunk a vacsoravendegek 3ra érkeznek. Kávézunk, beszélgetünk, nem rögtön az asztalhoz ülünk.

2019. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 ilyenkor hogy oldjátok meg az ételt? Kész van már háromkor a vacsora, vagy a vendégség közben a háziak közül valaki eltűnik főzni 1-2 órával vacsora előtt?
2019. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!