Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megengedheti a családod, hogy...

Megengedheti a családod, hogy ne főzzön hanem rendeljen?

Figyelt kérdés
Miket szoktatok rendelni? Ha nem engedhetitek meg, miket rendelnétek?
2019. szept. 29. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ketten vagyunk párommal, én ~ 180 000 ft-ot keresek, ő ~ 300 000 ft körül, neki vannak még korábról hitelei, azt ő fizeti.

Albérlet+rezsi 130 000 ft, felesben fizetjük. A bevásárlást, apróbb kiadásokat pedig éppen aki. Tehát közös kassza van, de mégis mindenkinek van külön költőpénze.


Hétvégente csinálunk nagyobb főzést, az kitart 3 napig. Többi napon ő általában kijár kajálni munkatársakkal, persze nem éttermekbe, max 2500 ft/kaja. Vacsorára általában hideget eszünk. Én viszont rendelni szoktam az interfoodtol kaját, ez a 4 napra kb 3500 ft szokott lenni. Tehát elég olcsó. Vacsora meg ugye hideg kaja.

2019. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Megengedhetnénk magunknak, de mivel én szeretek és tudok is főzni, nem rendelünk. Nincs semmi olyan étel, amit szeretünk és ne tudnék megcsinálni.
2019. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem, mert nagyon finnyásak vagyunk, és nem esszük meg az ilyen kifőzdés hulladékokat, a normális minőség meg tényleg nagyon drága, egyszerűbb főzni.
2019. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

1-es vagyok. Én is szeretek főzni, viszont nekem pl betegség miatt időre kell ennem, így este amikor hazaérünk a munkából, már nem tudom megvárni azt hogy főzzünk valamit.

Párom pedig később nem akar egyedül enni, így magára ő sem főz este. Azt meg egyik sem akarja hogy megvacsorázunk, bepunnyadunk, majd utána álljunk neki másnapra főzni.

2019. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem gazdaságosabb főzni. Pl most sült bőrös tarja sül steak burgonyával és rizzsel ez 1100+150=1250 rizs pedig volt itthon. Levest nem igénylünk minden étkezés elé, ill minden nap így nekünk ez pont mwgfelel.
2019. szept. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Miért vagyok lepontozva???

Mi nem tetszik ezen a válaszon? A kérdésre válaszoltam.

2019. szept. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Megengedhetnénk, de gazdaságosabb főzni. így csak néha rendelünk.
2019. szept. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Megengedhetjük, szerintem olcsóbb is, mint két emberre főzőcskézni (a kis kiszerelés mindenből drága, a kidobott kaja pedig a legdrágább), fejenként egy húszasból kijön a havi főétkezés nagyjából.

Na meg jelenleg nem is igazán tudnánk máshogy megoldani, reggel 6 és este 10 között nem vagyunk otthon, éjfélkor meg főzőcskézzen aki akar... :DDD

Fura a "miket szoktatok rendelni" kérdés. :) Mindenfélét, amit szeretünk. Én általában a vega menüt kérem, mert a húsra iszonyatosan finnyás vagyok, azt csak magamnak készítve eszem meg, meg néhány jó étteremben... ma például lencsefőzeléket ebédezek majd.

2019. okt. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8 vagyok

Hozzáteszem, egyébként mindketten nagyon szeretünk sütni-főzni a párommal, de hétköznap éjszakákon valahogy nincs már hozzá időnk/energiánk/kedvünk, megtartjuk hétvégi hobbinak. :)

2019. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!