Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerinted milyen a jó húsleves?

Szerinted milyen a jó húsleves?

Figyelt kérdés

Milyen hús, milyen zöldségek amitől a legjobb szerinted?

Hogy készíted?


2019. szept. 6. 09:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Tyúk.

Sok répa, kevés fehérrépa, 1 karaláb, 1 karfiol, 1 brokkoli 3 krumpli. 1 hagyma.

Só, egész bors. Én rakok bele vagy vegetat vagy kockát. Jó ízt ad neki.

2019. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egy fél kelkáp.
2019. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

20-as és 21-22es

Ti zellert nem raktok bele? Mert az még a legelvetemültebb

"húslevesgyilkos" sem hagyja ki.

20-as

A nagymamád biztos nagyszerű asszony volt, de a húsleves nem a zsírtól lesz jó, hanem a csontos hústól.

2019. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
19%
Hát erre kár volt válaszolnom. Léccí ezt is nullázzátok le, csak mert másképp szeretem.. durva,mennyi frusztrált van
2019. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét nagymamám isteni húslevest csinált, bár mindkettőé teljesen más volt ízre.

Az enyém is finom, de sosem lesz olyan, mint az övék.


Anyai nagymamám igazi marhahúslevest főzött, de a kedvemért mindig volt benne pár csirkeláb is :) Jó sok répával, cérnametélttel és gyönyörű, aranyszínű leve volt. Másik nagyim csirkéből csinálta, csirkelábbal természetesen, sok répával (ő puhábbra főzte) és saját, házi szélesmetélttel. Az övé nem volt olyan szép áttetsző, viszont ízre fantasztikus volt az is.


Én általában csirkéből készítem, láb, nyak, comb, farhát kerül bele, és szeretem, ha jut bele pár darab máj meg szív is. Sok répa, fehérrépa, karalábé, kis darab zeller, szelet kelkáposzta, 1-2 gerezd fokhagyma, vöröshagyma, paradicsom, paprika, só, bors, petrezselyem, sáfrány. És jóóó lassan főzni. Na és persze cérnametélt, de grízgaluskával is szeretem, csak azt már ezer éve nem ettem.

2019. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
23%

A jó lassú főzés csak a tisztasága miatt kell ?

Gondolom az ízén nem sokat variál.

2019. szept. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
23%
23 utalom a zellert meg a feherrepat se eszem inkabb rakok bele 1 paradicsomot, 1 paprikat. Zellert max akkor rakok barmine, ha elore csomagolt leveszoldseget veszek.
2019. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
31%
A húsleves készülhet többféleképpen, akár marhából, akár tyúkból, sertésből (csontos tarja), stb, de lehet egy jó orja levest is főzni. Mindnek más lesz az alap íze. Legyen csontos, az fontos, de a mennyiség mind inkább, legyen elegendő. Ha kevesled az alapanyagot, tegyél bele néhány húsos csontot még, intenzívebb lesz. Felteszem főni, a habot leszedem róla, utána lassú tűzön fő a végéig. Teszek bele sót, egy teatojásba szemes borsot (20-30 szem, ránézésre), két gerezd fokhagyma, lehetőleg friss lestyán..utóbbit érdekes, hogy senki nem említette még). Kerül bele két csipetnyi fűszerpaprika, egy fél ujjnyi gyömbér, kb, negyed szerecsendió reszelve, ha szép sárga színt akarsz, de az alapanyag nem háztáji, akkor egy csipet kurkuma vagy sáfrány. Belemegy egy közepes hagyma belső héjjal, kb. fél paprika, egy kisebb paradicsom. Kis idő múlva mehetnek a zöldségek. kb. 4 sárgarépa, 4 petrezselyemgyökér, fél kisebb zellergumó, fél karalábé. A kelkáposzta darab opcionális. Aki szereti, tehet bele néhány rózsa karfiolt is. Néhány óra múlva ellenőrizni kell az ízét, ha kell, só még menjen bele. Ha borsodi vagy, ekkor kell beletenni a töltikét, rá egy fél órára az egész krumplit (ha a leves után eszed a leves húst). A vége felé, ha puha a krumpli, mehet bele egy kis csokor petrezselyem zöld. Ezt kb. 10-13l leveshez szoktam adni. A teljes idő kb. 4-5 óra. Mellé kifőzöl levestésztát amilyet kivánsz. A levesbe opciók még a velős csont, a zúza, csirkeláb, stb...ki mit szeret. Nem fogsz csalódni, a siker garantált.
2019. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
31%
Egy a lényeg: legyen benne HÚS.
2019. okt. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!