Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerinted milyen a jó húsleves?

Szerinted milyen a jó húsleves?

Figyelt kérdés

Milyen hús, milyen zöldségek amitől a legjobb szerinted?

Hogy készíted?


2019. szept. 6. 09:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én ízlésem szerint legyen benne sok sok répa és sok husi. De kinek hogy :)
2019. szept. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

Nekem csak a sertéshúsos.

Csirke, tyúk, pulyka kizárt .

Sertés jó sok húsos csont, porcos rész is.

Hideg vízben felteszem főzni, nem szűröm le csak lehabozom.

Répa, petrezselyem, krumpli (én csak a krumplit eszem belőle de azt nagyon, szóval abból sokat rakok bele) esetleg zeller, karalábé is egy kicsit, meg hagyma/fokhagyma. És lassú tűzön főzöm együtt.

Vége felé ízesítem házi ételízesítővel, sóval, borssal.

Csigatészta vagy cérnácska külön főzve.

Hmm imádom, most oda is teszem, köszi a tippet. :D


26N

2019. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 qkker1 ***** válasza:
74%
Sok hús, lehet csirke, pulyka /szárny, nyak/, sertéscsont /karaj, tarja/, de húsosan-porcosan, marha, sárgarépa, fehérrépa, zeller, karalábé, gyömbér, szerecsendió, akin szereti tárkonyt is rakhat bele a végén. Ételízesítőből csak só, ne egyenízú legyen minden étel! Lassú tűzön bugyogtatom, a zöldséget csak akkor teszem bele, amikor a hús majdnem puha /kivéve csirkénél, ott mehet együtt/. Tésztát ki mit szeret, nálam a lúdgége az egyetlen,amit szeretek.
2019. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
Én az aranysárga gyöngyöző húslevest szeretem erős pistaval. Hús az igazából mindegy, zöldséget csak a répát, krumplit és a hagymát eszem meg belőle, a zellert és karalábét viszont nem, de az íz miatt kell ez is.
2019. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%

Aranyszínű, gyöngyöző. Liba vagy kacsaaprólékból szoktam készíteni, egy kilóból lesz kb. 5l leves.


Felteszem a megmosott alkatrészeket hideg, desztillált vízben, lábosban, viszonylag nagy lángon főni egy-két fej megpucolt vöröshagymával, 3-4 gerezd fokhagymával, kb. 20 szem feketeborssal, 2-3 ek. sóval. Amikor forr, leszedem a habját. Belerakok zöldségeket: kb. 5 sárga, 3 fehérrépa kerül bele, keresztben félbevágva, hosszában negyedelve, 1db zeller megpucolva és nagyobb darabokra vágva, néha karalábé. A leves tetejét befedem 2-3 csomó petrezselyemmel, és lassú lángon, hogy épp csak bugyborékoljon, hagyom főni 3-4 órát. A vége felé teszek bele egy darab glutamátmentes kockát, biztos, ami biztos alapon, és hagyom elvegyülni.


Amikor kész, kiszedem a sűrűjét, külön a zöldséget, húst, a petrezselymet eldobom. Két szűrőn szoktam átszűrni, merőkanállal adagolva a levest. Külön lábosban, vízben főzök ki hozzá tésztát.

2019. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes a cikk kelkáposztát mindenki kihagyja...
2019. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 qkker1 ***** válasza:
100%

" Érdekes a cikk kelkáposztát mindenki kihagyja..."


Basszus, azt tényleg nem írtam én se, pedig kell a jó levesbe, viszont azt nem tudom megérteni, hogy a krumpli mit keres a húslevesben.

2019. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
24%
Én a káposztát nem tudom elképzelni. De zeller és karalábé van, és csirkéből szeretem. Max vegyesen, fele disznóval, de csak disznót nem annyira.
2019. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

#7

Én sem tudom elképzelni krumplival, de vannak tájegységek, ahol így főzik és akik írják a krumplit, azok így szokták meg gyerekkoruk óta.

2019. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 acelsziv ***** válasza:
100%

7: Jó bele a krumpli hidd el. Főtt hús mellé isteni.

Kelkáposzta helyett én szoktam belerakni kelbimbót. Nagyon finom íze van. Illetve ha van itthon akkor 1 paradicsom és 1 fehér paprika. Ez opcionális.

Valamint én nem szedem le a habot. Rengeteg íz van a habban és szépen eloszlik, miközben fő a leves. Nem lesz tőle zavaros.

2019. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!