Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tefal serpenyőben tényleg...

Hennike kérdése:

Tefal serpenyőben tényleg lehet olaj nélkül is sütni? Rántotthús? Sűrgős?

Figyelt kérdés
Úgy halottam, a Tefál serpenyőbe nem szükséges olaj, anélkül is lehet sütni. Rántotthúst szeretnék csinálni, de most vettem észre, hogy csak kb. 1 dl olajom van. Husik sütésre készen. Megsüthetem benne így is? Ha igen, van valami praktikája? Ha nem, hogy süthetem ki őket ? Járógipsszel nem szivesen totyognék el a boltba egy üveg olajárt, mert kb 2,5 km...
2010. júl. 14. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
1 dl olajban megsül a hús, olaj nélkül húst sütni meg legfeljebb tepsiben lehet
2010. júl. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!

Tölts a serpenyő aljára annyi olajat, amennyi éppen befedi a serpenyő alját. Aztán sütheted a rántott husit, csak fedd le! Ez fontos!

Mert ha kevés az olaj, akkor csak a panír sül meg, de a hús nem sül át, így viszont teljesen átsül!

2010. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kevés olajon csak sima sült husit tudnál készíteni. Suliban tanították (vendéglátó suli), hogy vagy csak pár csepp olaj legyen a serpenyőben, vagy pedig bő zsiradék, mert ha annyi zsiradékunk van, amennyi nem lepi el mininimum félig a sütni kívánt ételt, akkor hevítéskor az étel mindet magába fogja szívni és ehetetlen lesz. Tehát vagy "sok" legyen, vagy csak pár csepp.
2010. júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

megpróbálom pár cseppel, lefedve

köszönöm

2010. júl. 14. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj, remélem, nem értettük félre egymást és nem a panírozott husit nem csak pár csepp olajon sütötted meg... A panír nem alkalmas erre, csak a sima sült húsok! A panír azt a kevés olajat rögtön magába szívja! Írj, hogy sikerült!
2010. júl. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

beleöntöttem az olajat, de nem mertem belevágni, féltettem a drága serpenyőm, úgyhogy változott a menu.

Lemostam a panírt, és párolt husi lett az ebéd. Nagyon finomra sikeredett.

2010. júl. 16. 07:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!