Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Villanytűzhelyre mennyire...

Villanytűzhelyre mennyire nehéz átszokni gáz után?

Figyelt kérdés

Most gáztűzhelyünk van, utáljuk rendesen, de már megszoktuk, tudjuk mi hogy viselkedik rajta. Hamarosan költözünk, az új helyen villanytűzhelyünk lesz.

Nehéz átszokni? Van valami tudnivaló, amire figyelni kell? A "kis láng", "nagy láng" hogy működik ezeken? Gondolom fokot lehet beállítani, vagy pedig fokozatok vannak, de honnan tudhatom, hogy a "kis lángon" az hány fokot, milyen fokozatot jelent?

Van jelentősége, hogy a miénk beépített lesz (tehát külön főzőlappal), vagy ugyanúgy működik, mint a különálló?

Máshogy fő az étel? Gondolok itt arra, hogy gyorsabban/lassabban, hogy kezd odakapni, stb?

Bocsi, ha buta kérdések, de őszintén szólva nem láttam még használatban villanytűzhelyet. :)))

(A főzésre gondolok, a sütőnk eddig is villanyos volt, most a főzőlap érdekelne.)


2019. aug. 21. 10:08
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Megéri emiatt lecserélni majdnem a teljes edénykészletem? Nem igazán szimpatizálok ezzel a megoldással...
2019. aug. 21. 12:04
 12/32 anonim ***** válasza:
60%

Kétségteleünl gazdaságosabb az indukciós, de szerintem nem éri meg, mert azon túl hogy drága edények megvásárlását teszi szükségessé, egy csomó bosszúságot is okoz. (Pl. beteszel a hűtőbe valamit, majd mikor fel akarod melegíteni, kiderül, hogy nem melegszik.)

Esetleg lehet kombinált főzőlapot is venni, amin kettő indukciós kettő normál lap van. Vagy veszel egy normál lapot és mellé egy indukciós főzőt, ami külön sokkal olcsóbb is, mint az indukciós főzőlap egy lapra eső költsége. De ha visszaosztod a megspórolt áram árát, abból csak kb tíz év utánra lesz rentábilis az edénycsere, tehát akkor már inkább vegyél egy napelemet háztetőre.

2019. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

De szuper, most látom, hogy létezik adapter, hogy lehessen "normál" edényeket indukciós tűzhelyen használni.

[link]

Ezzel van valakinek tapasztalata esetleg?

Mert csak az edénycserés macera miatt zárkóznék el az indukcióstól, ha van ilyen megoldás, akkor komolyabban elgondolkozok rajta.

2019. aug. 21. 12:14
 14/32 A kérdező kommentje:

Mondjuk az indukciós főzőlapok annyiba kerülnek, mint amennyiért eddig főzőlap+sütő szetteket nézegettünk.... Tudtam, hogy drágák, de hogy ennyire..... És sajnos nem nő a pénz a fán.

Nehéz döntés lesz, az biztos. :)))

2019. aug. 21. 12:19
 15/32 anonim ***** válasza:
97%
Mi is most fogjuk lecserélni a tűzhelyünket, de nem is nagyon volt kérdés, hogy indukciós legyen-e. Technikailag ez az újabb, gazdaságosabb, a kerámia lassan elavult lesz.
2019. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Mr.Q77 ***** válasza:
97%

Nehogy Kerámiát vegyetek. Indukciós sokkal hatékonyabb/gazdaságosabb/biztonságosabb és leginkább könnyebben takarítható.


Ezzel az edény cserével meg senki ne fárasszon ... nagy valószínűséggel sok edényed jó lesz indukciósra (nehezebb ma olyat találni ami nem jó) de ha még is kell venni akkor pár ezer forintért (IKEA) már lehet kapni. Nehogy már 2-3 ezer forint legyen az indok hogy egy régi elavult csak bosszúságot okozó terméket vegyél.

2019. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%

ezt az edénykészlet cserét nem értem - veszel egy alátétet és lecseréled az edényt, amikor amúgy is esedékes...

[link]


de amúgy kb 40%-ot takarítasz meg a kerámiához képest az áramfelhasználásban, az indukció árkülönbsége és annak a 3-4 edénynek az ára, amire szükség van kb 0,5-1 év alatt megtérül.


Nem mellesleg jó minőségű edényeket az ikeában, a tchibónál, a tescoban (go cook), azt a 3-4 edényt, amit venni kell max 30ezerért megveszed

2019. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

"nagy valószínűséggel sok edényed jó lesz indukciósra (nehezebb ma olyat találni ami nem jó)"

Végignézegettem az edényeimet, és rá van írva nagy részükre, hogy NEM használható indukcióson.

Írtam is, hogy nem jók hozzá.


Mindenesetre most nagyon elgondolkoztam, főleg így, hogy létezik adapter, és tudnám a "sima" wokot és a többit használni rajta... Csak nagyon drágállom.

De mindenesetre felkeltettétek az érdeklődésem, alaposabban utána fogok járni az indukciósnak.


Mondjuk a konkrét kérdésemre igen kevés választ kaptam. :)))

2019. aug. 21. 13:31
 19/32 Mr.Q77 ***** válasza:
87%

Indukciós főzőlap ...igazából nem lehet egzakt módon válaszolni a fő kérdésedre. Ez elég személy/termék függő.


Nekünk ilyen kérdések meg se fordultak a fejünkben hogy milyen lesz átszokni mennyire más? Megveszi az ember és használja kész ennyi.


Az összes kérésed megoldódik pár óra használat után.


Indukcióson mivel sokkal hatékonyabb mint a gáz vagy a villany (mert az energia közel 100% az étel melegítésre megy el és nem a környezet fűtésére) sokkal hamarabb fogod elérni a kívánt hőmérsékletet hamarabb forr a víz stb. Fokot nem lehet beállítani (úgy ahogy gáznál sem)

hanem fokozatok vannak és ugyanúgy rájössz majd tapasztalati úton hogy neked mi a jó. Azért se lehet ilyenre konkrét választ adni mert különböznek a tűzhelyek teljesítményei az edényzet az étel elkészítési módja, stb.


De ne aggódj ugyanúgy rájössz majd mindenre mint a gáznál (csak majd olvasd el a használati utasítást is )

2019. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

#19

Köszönöm!!

2019. aug. 21. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!