Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Finom pizzatészta és feltétötl...

Finom pizzatészta és feltétötleteket keresek. Hogy szoktátok csinálni?

Figyelt kérdés
A barátojm nagy pizzamániás és szeretném meglepni egy finom vacsival. Nézegettem neten is, csak hátha van valakinek bevált, kipróbált receptje.
2010. máj. 29. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne :)
2010. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

A legjobb a legegyszerűbb, igazi kenyértészta, Jammie Oliver receptje, bocs nem tudom leírni.

80 dkg kenyérliszt, rétesliszt, 20 dkg búzadara!!!!!!!!!!

1 evőkanál só, 5 dkg élesztő 1 kanál cukor, 6,5 dl kangyos víz.Más NEM!!

Kelszted, 10 percig legalább gyúrod, kézzel.Ez fontos.

15 perc kelesztés lanygos helyen. Nyújtás.

Alufólia darabot jól megolajozom, beszórom grízzel, azokon sütöm, egyesével. Ha van kő, akkor azon süsd!

Ez a legjobb pizzatészta, jó vékonyra kell nyújtani.A gríz a titka, és azon is süsd!

Pariszósz:olaj, fokhagyma, bazsalikom, oreganio, tubusos spagettikrém.Összefőzöd.

Én pfepferonit, szoktam rá tenni, vagy friss paradicsomot, mozzarellát, friss bazslikomot, meg mindenféle maradék felvágottat, gombát, kolbászt a hűtőből. Mindennel finom. hallal is.

2010. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

[link]


ezt szoktam csinálni,vagyis most már keten csináljuk,párom is rákapattam a főzásre (minden olyat szeret főzni,amit közben is tud enni,ennél a töltelék meg a hagyma:D)


belsejébe amit meglátsz,mehete

legutobb bolognai spagetti feltétet tettem bele,isteni volt,de volt már bele virsli+hagyma is


oregánó+sajt a tetejére mindenképp,sokkal finomabb

2010. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Tuti pizzarecept: 2 bögre liszt, 1 csomag szárított élesztő, 1 mokkáskanál só, 1 ek olaj, 1 ek. méz, 2 dl meleg víz. Összegyúrni, kicsit dagasztani, kb 10 percig állni hagyni. Addig el lehet készíteni a feltétet: paradicsomszósz és rá bármi, sonka, zöldségek, sajt, vagy fohagymás tejföl, rá sonka, sajt. A tepsiben elegyengetni a tésztát, rá a feltét és mehet a sütőbe 20 percre. Gyors és imádjuk.
2010. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Három válogatós lurkóm van, csak a legfinomabbat hajlandóak megenni. A másik, hogy gyakran nagyon gyorsan kell kiadós és ízletes vacsit tenni eléjük. Pizza tésztát sok félét kipróbáltam már, de a legjobb eddig a hagyományos egyszerű eredeti recept volt. Az arányokat kb. írom, mert én csak úgy összedobom. Ami fontos, hogy az élesztő friss legyen. 1/2 kg lisztet megsózok, belemorzsolok 3 dkg élesztőt amit kis cukorban feloldottam. Langyos vízzel kissé összedolgozom, majd 1,5-1 dcl olajat öntök bele jól összegyúrom ha kell bele még liszt vagy langyos víz, teszek még bele. Egyből lehet az olajozott sütőlapra nyújtani, megpakolni és (én 200 fokon sütöm) sütni. A paradicsom mártásba, ha nincs friss paradicsomom akkor darabolt paradicsom konzervet használok. Kis olíva olajon megfuttatok egy kis zúzott fokhagymát, oregánót, bazsalikomot, kakukkfüvet vagy éppen ami van otthon ezek közül fölöntöm a konzervvel sózom kicsit össze rottyantom és kész. Amikor megpakolom a pizzát a feltétekkel és a sajttal egy pici olívával még meglöttyintem. Hmmm. Nagyon szeretem a pizzát. Viszont ma már rizskók lesz ebédre...
2010. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontosabban: belemorzsolom az élesztőt és egy kis cukrot szórok a tetejére, vagy feloldom cukorban és úgy rakom a liszthez.
2010. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ez jó tészta: [link]

Lehet rá tenni bármilyen feltétet, vagy calzone-t is lehet belőle csinálni

2010. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

szia!

én a tésztát kenyérsütőben csinálom meg, 1,5 óra alatt meggyúrja, megkeleszti, utána már csak be kell dobni a tepsibe. feltétnek én paradicsompüréből szoktam csinálni szószt, hagyma, paradicsompüré, só, bors, oregano, bazsalikom, fokhagymakrém, kevés cukor. ezt kenem rá, majd mindent, amit a hűtőben találok ráteszem...:D én amolyan mindent bele pizzát szoktam csinálni, persze figyelve a harmóniára. pl tehetsz rá csirkehusit felkockázva, sonka, bacon, paradicsomszeletek, főtt tojást vagy tükörtojást, halat, gomba, kukorica, padlizsán, cukkini, kaliforniai paprika, hagymakarika, többféle sajtot, bolognai szósszal is fincsi. esetleg csinálhatsz fehér pizzát is, pl.: fokhagymás tejföllel megkenve, vagy tejszínnel, akkor ugye kihagyod a paradicsomszószt, viszont a bacon meg a sajt és a grillezett zöldség ehhez is nagyon illik. én párom is pizzaimádó, szóval kipróbáltam egy pár fajtát.:) azt gondolom, annak, aki imádja a pizzát, nem tudsz rossz pizzát készíteni.:) további jó sütögetést.

2010. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Feltétre variáció lehet a fehér mártás. Ennek az alapja a besamel mártás, ehhez még hozzá adsz egy kis sót, és cayenne-i borsot. Ebből készülhet pl. egy remek fokhagymás-paradicsomos pizza, ehhez kell:

8-10 gerezd fokhagyma

4-5 közepes paradicsom

1 szál oregano

10 dkg mozzarella


habár én több mozzarellával készítem, és füstölt sajttal, bazsalikommal is megszóróm kicsit.

2010. jún. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!