Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A franciák tényleg megeszik a...

A franciák tényleg megeszik a csigákat?

Figyelt kérdés
Valóban "csigazabálók"? És ha megeszik akkor hogyan? Főzve, sütve, szósszal?És a csigaházat is megeszik?

2013. márc. 30. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A csigaház ehetetlen, akárcsak az osztrigahéj, azt nem eszi meg az ember.

Amikor én ettem csigát, az főzve volt, héjában. De nem volt valami jó. Bezzeg a békacomb :D (Mindez Magyarországon volt, Franciaországban még nem jártam.)

2013. márc. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Igen, tényleg megeszik.


De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy hétköznap reggelire csigát nassolnak :) A csiga általában ritkább, ínyencebb, ünnepibb étel náluk is, pl. karácsonykor jellemző. A csigát ahogy az első mondja, héjában főzik meg. A háza valóban nem ehető. Általában a házból kiszippantva eszik a csigát, nem trancsírozzák a tányéron, ha mégis, akkor van erre kitalált "csigavilla", amivel ki lehet rántani a jószágot a házból.


Egyébként többek között levest is főznek belőle, bár az én ismereteim szerint simán, főtten a legelterjedtebb.


U.i.: ne döbbnj le az ilyesmin, a feketekagyló sem néz ki gusztábban, mint egy csiga :)

2013. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a franciák eszik meg amúgy, sok nép konyhájában szerepel csiga.

Amikor én kóstoltam az fokhagymás vajon volt elkészítve, pirítóssal és isteni finom volt.

2013. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy kell elképzelni, hogy összeszedik a kertben,, aztán úgy, ahogy van, megfőzik és megeszik...

Először kiveszik a házából, alaposan, ecetes vízben megmossák, (a házat is!) aztán vaj-foghagyma-petrezselyemkeveréket tesznek a "házba, és visszateszik bele a csigát. Újabb adag vajas keverék rá, és be a sütőbe 5-8- percig.

Isteni finom, és átkozottul drága...


Legkedveltebb a burgundiai csiga, de Magyarországról is importálnak kisebb fajtákat mélyhűtve.

2013. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
aha, de ez így még mindig jobb, mint az ázsiai és afrikai kaják!
2013. márc. 30. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megeszik!
2013. ápr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

ettem már csigapörköltet

és mondhatom , hogy az egyik legfinomabb étel volt , amit valaha ettem

persze nem étteremben , hanem házilag készítettük

2013. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Minden ember megeszi.
2018. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!