Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Az olaszok miket esznek egy...

Az olaszok miket esznek egy átlag hétköznap?

Figyelt kérdés
Nyilván vannak a klasszikus mindenki által ismert ételek mint a pizza, különböző tészta ételek de ezeken kívül.

szept. 3. 01:22
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Régiófüggő.
szept. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Mindent ami finom.
szept. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanúgy megy sonka,tojás,sajt és saláták halak meg persze rengeteg tészta.
szept. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Reggelore valami édes pl croissant vagy pár szem keksz és kv vagy capuccino

Ebédre szendvicset vagy salátát

Vacsorára tészta vagy húosk körettel

szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami a tésztát illeti, az náluk a legtöbb esetben inkább előétel, mint nálunk a levesek, nyilván ennek megfelelő adaggal és gyakran egész egyszerű és kevés feltéttel.
szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Régiótól függően, ami arrafelé szokás (van ahol több a tészta, máshol a rizs, hal a tengerparton inkább, nehéz húsos ételek inkább északabbra).

Reggeli általában kávé-süti (ha arra járok, igyekszem olyan szállodát választani, ahol teszneki ki szalámit, sonkát, kenyeret is, mert én nem bírom ki ebédig egy sütivel). Ebéd lehet hideg vagy meleg, általában valami egyszerű és gyors étel. Vacsora tartalmasabb, általában főtt étel, utána sajt, majd gyümölcs. Az étkezések idejére figyelj, ebéd általában 13, vacsora 20 órakor van. Az olyan étterem, ami 20 előtt vacsorát kínál, általában turistacsapda és cseppet sem autentikus.

szept. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Dél után már csak eszpresszót isznak, cappuccinót nem szokás. Furán is néznek ha kérsz.


Ha tehetik, hosszan, csevegve vacsoráznak, órákon át. Boroznak mellé, de se túlenni, se berúgni annyira nem szokás.


Ahol van a közelben, ott a tengeri kaják gyakoriak. Kagylós tészta, calamari, polip stb. Mikor épp mit fognak.


Grapa, jéghideg limoncello vagy affogato az étkezés után, ha nagy ebéd volt.


Sok a friss zöldség is, van, hogy csak bruschetta van, vagy caprese saláta van a nagy melegben.


Beteg gyereknek pastinát főznek, ezt a csillag forma apró tésztát, vajjal.

szept. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7

A cappucino meg a cafe latte arra van hogy reggel jól megf0sassa őket lévén a déliek nagy része laktózintoleráns. Napközben már csak espressot isznak vagy söröznek ha beülnek valahova.

szept. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8, igen, ezt mondtam én is.

A tej miatt reggeli ital a cappuccino

szept. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9

Tudom csak kifejtettem kicsit bővebben, hogy ezek miért vannak így.

szept. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!