Milyen anyagból készült vágódeszka a legpraktikusabb?
A jelenlegi száz éves műanyagot mindenképp már rég le kellett volna selejteznem, de kezdjük a kutatással, hogy akkor helyette mit?
Alapszintű utánaolvasgatásom alapján nekem úgy tűnik, hogy elsősorban fa vagy műanyag a profik ajánlata, miközben én a mióta használom már szétmállott műanyag alapján valami márvány vagy kő vagy fém vagy vasra gondoltam, de gondolom, hogy nem véletlenül nem terjedtek el ezek, azt is csak most értettem meg szempontként, hogy a késeket sem kéne tönkretennie a találkozáskor, tán pont ezért...
Nem vezetek nagy háztartást, egyedül élek és húsklopfolóm sincs, szóval elsősorban zöldségeket vágnék kiskéssel, a sokak által ajánlott fától viszont valahogy idegenkedem, mert nehezen hiszem, hogy tényleg öntisztító meg rendesen takarítható, műanyagot meg azért nem vennék újra, mert ez is hogy szétmállott, bár tán van különbség műanyag és műanyag között...
Kinek milyen tapasztalata és személyes véleménye van azon kívül, hogy minek ebből ekkora ügyet csinálni? :)
Nos, a jó öreg fa a nyerő!
A műanyag nem jó, a késsel vágva mikroműanyagok kerülnek az ételeidbe. Elégedj meg azokkal a mikroműanyagokkal, amelyek már eleve benne vannak az élelmiszerekben, ne tegyél bele továbbiakat.
Fém, kő üveg meg kicsorbítja a késeidet.
Tehát fa! Az is fogy, de legalább a cellulóztól semmi bajod sem lesz őt, a rostos étel még egészséges is!
Az utolsóra reagálva, én a bambuszt 2 okból nem szeretem.
A bambusz deszkát úgy rakják össze, értelem szerűen, hogy valamelyik irányba mutatnak a bambusz rostok.
Vagy vízszintesen, vagy függőlegesen, a deszka alakjától függően.
Na most ha függőleges, akkor egy éles (valóban borotva éles) kés simán belekap, beletapad, egyszerűen bevág a rostok közé, és nem lehet húzni a kést a deszkán.
Ha 90 fokban elforgatom a deszkát, tehát ha vízszintesen vannak a szálak, akkor nincs ilyen gond. Akkor olyan gond van, hogy (leginkább ipari nagyságrendű felhasználás mellett) a szálakat szép lassan átvágjuk.
De ez háztartásban is simán lehet, csak kicsit hosszabb idő alatt, mint mondjuk egy étterem konyháján.
Onnantól pedig hogy ez megtörténik, elkezd 1-1-szál kitörni a deszkából, és szálkásodva szétforgácsolódni.
Szemben mondjuk egy kőrissel, vagy bükkel, ami idővel kopik ugyan, de a fűrészpornál is apróbb darabokban, és nagyon lassan, nem 3 centis szálkákban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!