Mi értelme van az uborkának az értékes levét kinyomkodni?
Anyósom is úgy csinálja az uborkasalátát, hogy a levét kiereszti, leönti, majd felvizezi. Ennek mi értelme? Én mindig úgy csinálom, hogy lesózom picit, befokhagymázom, és mikor levet engedett, bele keverem a tejfölt. Tudom, van a tejföl nélküli ecetes verzió is, de én annál is a saját levében hagyom. Mindig is így csináltam, erre tegnap a férjem is szól, hogy szerinte nyomkodjam ki. Kérdeztem miért? Mert úgy túl "vad" íze van. Hmm. értem, tehát az a baj, hogy az uborkának uborka íze van és nem víz íze? Mondtam neki, hogy nem vagyok hajlandó lecserélni a vitaminban gazdag értékes levet klóros csapvízre, és végül miután bekevertem tejföllel ő is rájött, hogy így valóban harmonikus.
Nem mintha eddig nem így csináltam volna neki már 15 éve, csak most jött egy sugallat.
Szóval kinyomkodós és nem kinyomkodós pártiak! Ki hogyan csinálja és miért úgy?
Nagyanyáink azért csinálták ezt a sózást és kifacsarást, mert akkoriban gyakran volt keserű íze az uborkáknak, és általában tényleg "vadabb" ízűek voltak. Ezzel enyhíteni lehetett ezeket a nem kívánatos ízeket. De ez az ok gyakorlatilag megszűnt, a mai uborkák enyhébb ízűek, és ma már nem lehet találkozni keserűvel sem.
Tzatzikinek viszont én is ki szoktam nyomkodni, mert az úgy jó ha sűrű. Tejfölös uborkasalátának viszont nem feltétlenül, főleg ha várhatóan gyorsan elfogy. Annyit kell egyszerre csinálni, ami egy étkezésre elfogy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!