Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nem mostam ki a savanyú...

Nem mostam ki a savanyú káposztát főzés előtt, így most túl sós lett az étel. Helyre tudom hozni valahogyan?

Figyelt kérdés

Van ötlete valakinek?

köszi


2010. jún. 16. 13:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Új káposztából volt,és nem éreztem annyira sósnak.
2010. jún. 16. 13:42
 2/10 anonim ***** válasza:
Rántást lehet tenni bele és a levéből leönteni.
2010. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit föztél belöle, lehet bele krumplit, rizst fözni, de a nem túlsavanyú tejföl is elvesz belöle valamennyit
2010. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Székelykáposztát csináltam.

A krumplit kipróbálom,ha a szódabikarbóna nem segít.

Köszi!

2010. jún. 16. 13:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy pici cukrot is tegyél bele.
2010. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
krumplit főzz bele vagy 4-5 darabot
2010. jún. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Székelykáposztába a hagyma is jó.
2010. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de tökéletes már nem lesz.

többször is jártam így, hogy nyersen nem éreztem sósnak a káposztát, készen pedig szörnyű volt.sok mindent kipróbáltam, krumplit,cukrot,szódabikarbónát,hagymát, de egyik sem volt az igazi.Talán az, ha egy szitán lecsöpögteted az egészet, csinálsz egy kis pörkölt alapot, aztán ráteszed a lecsöpögtetett kész káposztát, újra forralod egy kevés vízzel, aztán a lecsöpögtetett sós lével ízesíted amennyire kell.Remélem tudtam segíteni.

( a székelykáposztának nem árt ha többször fel van melegítve, a szódabikarbónát pedig csak a legvégső esetben használd, mert péppé fő a kajád)

2010. jún. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a cukor csak kihozza az etel sos izet, igy azt semmikepp se tegyel bele. reszelj bele krumplit, az felveszi a sot.
2010. jún. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Hát valóban nem segített a krumpli se,de már nem vacakoltam vele,a felét megettük úgy.Majd legközelebb kimosom,az biztos:)

2010. jún. 24. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!