Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet legkönnyebben...

Hogy lehet legkönnyebben megpucolni a kemény tojást?

Figyelt kérdés
Én mindig kínlódok a ráragadt fehérjével... Kipróbáltam a főzés után azonnal hideg vízbe variációt is, a pohár vízben rázogatóst is, de egyik sem vált be. Van olyan praktika, ami 100%-osan működik?
2017. ápr. 17. 15:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

Én kipróbáltam, működik. Azóta én így pucolom:

https://www.youtube.com/watch?v=FkWISKfgqZ0

2017. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy. A szerencsén múlik. Illetve, hogy milyen éppen az adott tojás.

Én mindig ugyanúgy csinálom (hideg vízbe teszem utána, sót teszek a főzővízbe) mégis mindig teljesen máshogy sikerül. Van, amikor teljesen könnyen lejön nagy darabokban, vagy, amikor meg össze-vissza apró darabokra törik és alig jön le.

2017. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a vízben rázogatós módszert egyszer próbáltam, pechemre pont olyan tojással, aminek teljesen az alján volt a sárgája, szinte semmi fehérje nem borította, szét is ázott a vízben az egész.

Ma jó régi tojásokat főztem, és gyönyörűen lejött a héja.

2017. ápr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

A rázogatós nekem sem jött be, minden alkalommal összetört a tojás is, és vizes-tojáshéjas cafatok maradtak csak belőle. A hideg vizes variáció sem jön be mindig, így lehet benne valami, hogy friss tojással nem működik.

Köszönöm a válaszokat. :)

2017. ápr. 18. 00:11
 15/18 anonim ***** válasza:
41%

#3-as vagyok.

Évtizedek óta működik a jeges víz módszere. Ahogyan a héjában főtt krumpli héja is egyben lejön egy bemetszés után, ha jeges vízbe teszed. Ugyanígy lejön a kemény tojás héja is, pár mozdulattal.


Nem kötelező kipróbálni. De legalább ne állítsátok, hogy nincs ilyen módszer. A lepontozónak meg romoljon meg a befőttje.

2017. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Én kipróbáltam, nekem az csak max 80%-os eredményt hozott - bár eddig ez vált be a legjobban.

Köszönöm mindenkinek a tanácsot, ment a zöld kéz. :)

2017. ápr. 19. 00:26
 17/18 anonim válasza:
87%

Én a teáskanalas módszerrel szoktam csinálni, egy kis gyakorlás után még akár a friss házitojást is meglehet vele pucolni


https://www.youtube.com/watch?v=X2bUcFSnrE0

2017. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
23%
Úgy, hogy sehogy, mert valamikor egész könnyen lejön, valamikor meg sehogy. Olyankor szoktam a földhöz vágni.
2019. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!