Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Egyszerű ételeket mondtok?

Egyszerű ételeket mondtok?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és nagyon ugy tunik h egy ideig magamra kell foznom. Mindig is egészségesen étkeztem, anorexiás voltam. De olyan egészséges finom és könnyen elkészíthető ételt szeretnék! Ne kelljen a sütőbe sütni
2016. márc. 21. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
ha szereted a paprikát,paradicsomot,akkor lecsót,üthetsz bele tojást is,virslit is tehetsz bele,ha szereted,és csináld sok sok hagymával
2016. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexiás voltam, és az egészségesen étkeztem - ezek kizárják egymást.


Tésztákat főzhetsz szószokkal. A tésztát kifőzöd sós vízben, ahogy rá van írva a zacskójára. Szószt meg csinálhatsz bármiből. Pl. tojássárgáját keverj össze reszelt sajttal, borrsal, piríts egy kis bacont serpenyőben, erre tedd rá a tésztát, az egészre a sajtos tojássárgáját, keverd össze, és már van is egy jó carbonarád.


Aztán az is jó, ha sok fokhagymát és némi chilit megpirítasz olívában, ezt öntöd a tésztára, friss petrezselyemmel az igazi.


Vannak persze paradicsomos és egyéb szószok is, vehetsz kész szószt is a boltban, akkor még egyszerűbb.


A kész szószokkal gyorsan csinálhatsz magadnak kínai kaját is, pl. csirkemellet valamilyen édes-savanyúval, szecsuánival összekeversz, összesütsz, és rizzsel tálalod. A zacskós rizst a legkönnyebb megfőzni.


Indiai kaják is vannak ilyenek, tikka masala, balti stb.

2016. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!