Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell csokoládét olvaszt...

Hogyan kell csokoládét olvasztani?

Figyelt kérdés
azt tudom, hogy vízfüggöny, meg gőz, de léci a folyamatot írjátok le. Ti mit tesztek még a csokihoz?
2010. febr. 21. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egy lábasban melegítek vizet.Ennek a tetejére teszek egy tálat,amibe beletördelem a csokit.Meg fog olvadni,de azért néha keverj bele,nehogy darabos maradjon.Persze a tűz végig ég a lábas alatt,hogy forrjon a víz.
2010. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
És pár csepp étolaj a csokihoz melegítés közben, hogy szépen kenhető és fényes legyen, ha bevonat lesz pl. tortára.
2010. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én olaj helyett egy kis sütőmargarint szoktam hozzá tenni, lágyabb lesz tőle, mintha olajjal csinálnád
2010. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem meg se a sütőmargarin, se a vaj nem jött be, nekem az olajtól lett lágy és fényes:) Próbáld ki mindegyiket, aztán kitapasztalod, nálad melyik jön be.
2010. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én meg tejet használtam múltkor és ugy is jó lett:)annyi h összetörtem a csokit takarékra állitottam a tűzhelyet öntöttem rá pici tejet és elkezdtem melegiteni és szépen lassan olvadt és adtam még hozzá tejet.látni fogod mennyi kell hozzá h kenhető legyen:)
2010. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is tejet és margarint szoktam hozzá tenni! ha véletlenül meglódult a tej, akkor egy kis kakaóporral korrigálom!!!
2010. febr. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

gőz fölött olvasztom, ahogy az első válaszoló, aztán hagyom kicsit hűlni, és apránként belekeverek egy kis szoba hőmérsékletű tejszínt. ezzel kenem a tortát. általában 70% os kakaótartalmú étcsokit használok hozzá.

víz és gőzfüggönyről még nem hallottam, szerintem az inkább gőzfürdő.

2010. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!