Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A laskagombát bepanírozva le...

A laskagombát bepanírozva le lehet fagyasztani? Nem lesz tőle bajunk, ha majd elővesszük?

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi bajotok lenne?
2014. okt. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát csak arra gondoltam, a gomba hamar megromlik. És ha kiveszem majd sütés előtt, esetleg kórokozók lesznek benne. :) Jó, lehet hogy hülyeség, de főleg a gyerekeimet féltem. Szóval azt mondod, mehet a dolog. Köszi!
2014. okt. 27. 07:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit lefagysztasz, akkor azért, hogy ne tudjon megromolni (ezért találták ki ezt a m´doszert).

Ha kiveszed a fagysztóból, akkor meg emgsütöd és a hökezelés (sütés) is megakadályozza a romlást.


Szóval nem fog megromlani.


Viszont ha azt akarod, hogy finom is legyen, akkor feltétlen fagyosan kezd el sütni a forró olajban, ha elötte felolvasztod, akkor löttyedt, szétázott lesz.

2014. okt. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. okt. 27. 10:26
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

nekem nem vált a gomba paníros fagyasztása. sem a laskánál sem a csiperkénél. A gyors kisütés sem hozott jó eredményt, a panír kemény lett a nagy hőtől, ami szépen széttöredezett és lehullott róla. kiengedni meg végképp nem jó ötlet, mert egy puha málé lesz az egészből.

én saját káromon tanultam, rántottgombát csak frissből csinálok.

Egyébként fagyasztok gombát szeletelve, ami mindenre jó, akár levesnek, pörköltnek, töltelékbe, pizzára is. nem fagy teljesen össze, annyit lehet letörni, amennyire szükség van.

De azt sem szabad kiolvasztani, fagyosan kell minden készíteni belőle.

2014. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
52%
Süsd meg, azután fagyaszd le. Mikróban melegítsd fel.
2014. nov. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 jegecske ***** válasza:
67%
Bajotok nem lesz, de más az élvezeti értéke. Szinte mindenhol mindég lehet kapni, minek azt fagyasztani, ha frissen is zabálhatod
2014. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Én a mikrómat kidobtam,igaz,nagyon kényelmes,de nagyon káros hatása van!
2014. nov. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yehudina ***** válasza:
49%
Mezőgazdasági cégnél dolgoztam egy ideig, és ott az elelmiszer-technologusok azt tanácsolták, hogy lehetőleg ne fagyasszunk le semmit, főleg gyümölcsöt és gombát, valamint kész ételt ne, mert sokat veszít a tapertekebol, némely élelmiszer egyenesen károsodik a fogyasztásától. Ide tartozik a gomba is.
2014. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!