Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kinek milyen gáztűzhelye van?...

Kinek milyen gáztűzhelye van? Milyet vegyünk és milyet ne?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 19:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Gorenje K55303IX.

Bemásolom neked azt amit értékelésnél én írtam az árukeresőbe

Az első pár hétben a régi tűzhelyemhez képest ( egy 13 éves gázos Mora) egy álom volt, de ennek már két éve, és sajnos megtapasztaltam a rengeteg árnyoldalát, és lehet hogy az igényeim is nőttek, de nem venném meg még egyszer.

Mindehhez hozzáteszem, hogy nagy konyhát vezetek, sokat főzök, még többet sütök. Tehát aki nem használja ennyire intenzíven mint én még az is lehet elégedett lesz.

Előnyök:


Jó a gázrózsák elrendezése, kis hiányosságokkal, de szépen süt, energiatakarékos, a zománcozott részek könnyen tisztíthatóak, a rácsok osztottak ezért könnyen befér a mosogatógépbe. A grill gyors, egyenletes.

Hátrányok:


A legnagyobb hátránya hogy festett szinte minden eleme. Szerencsére ott ahol a legjobban piszkolódik zománcos, bár az meg meghatározhatatlan színben pompázik, se nem fekete se nem barna, vagy csak én vagyok színvak. A festett részeket folyamatosan kell takarítani, mert ha egyszer komolyabban elpiszkolódik akkor csak színnel együtt jön le. Én először befújtam hideg zsíroldóval ( ahogy a régi tűzhelyemet is csináltam ezerszer) a hideg zsíroldó feketére marta. Még jó hogy az az oldal ami nem látszik. A másik oldalon nem mertem használni a hideg zsíroldót ezért egy kis folyékony súrolóval és dörzsis szivaccsal próbálkoztam, az eredmény ugyan az: jön le a festék és feketedik. Azért egy tűzhely ami ki van téve zsírnak, a ráégésnek ennél komolyabb festéssel kéne rendelkezni, ha már sajnálták rá az inoxot.

A sütőajtó fogantyúja szintén festett, a festék alatt műanyag. Ezt már az első héten megtudtam, mert lepattant egy helyen.

A sütőajtó másik hátránya hogy valahogy a pára bejut és hiába takarítom kívül és belül, maszatosnak néz ki. Szét kéne szedni hogy megtakarítsam, de nem merem, nehogy még rosszabbul rakjam össze.

Nincs egykezes gyújtás.

A légkeverés hangos, rezonál az egész tűzhely tőle, és sajnos nem való arra hogy egyszerre két tepsiben süssek.

A felső sütés még légkeveréskor is felemásan süt, az ajtó felőli fele jobban, ezért félidőben ha nem felejtem el meg kell fordítani a tepsit, bár ez lenne a legnagyobb baja


Nem ismerem az igényeidet, de ha én még egyszer vennék..és fogok is, mert ez nem lesz örök éltű az biztos, akkor hasonló tudásút vennék.Tehát mindenképp felül gáz, alul energiatakarékos villany, légkeverés és grill mindenképp legyen benne, és van még valami amit nagyon szeretnék:Párásító.

Feltétlenül inoxban gondolkodnék, bár az igazsághoz hozzátartozik az se egyszerű tisztán tartani..A jó öreg zománcbevonat a legjobb eddigi tapasztalatom szerint, de az már az én konyhámhoz se megy..

A szélesebb 60 cm-es tűzhelyek között válogatnék...

Ha pedig a pénz végképp nem számítana akkor 5 égős, széles kivitelűt választanék, de nem gondolnám hogy ez bekövetkezik :)

Na szóval ezek az ÉN igényeim :)

2014. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó nagyon hasznos volt a hozzászólásod!Tényleg nem akarok belefutni a rosszba,mert nem tudok 2 évenként gáztűzhelyet venni.Tudom,hogy jót már nem kapok,de azért mégis szeretnék legalább elfogadhatót venni!
2014. jan. 20. 21:10
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
még egy tőlem: szerintem még egy értelmes megoldás lehet megjavíttatni a meglevő Morátokat - nem lesz csilli-villi és modern. de tisztítható, megbízható, használható: mondjuk újabb 10-20 évig.
2014. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom!Mikor sütök akkor elalszik egy idő után a sütő lángja!Be akarom gyújtani és nem sikerül,meg hát kitámasztva!Köszönöm neked a választ!Inkább újat szeretnék ha találok megfelelőt!
2014. jan. 20. 21:32
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!Nagyon szivesen! :)

Hát a mi Moránkat sajna nagyon nem éri meg javíttatni, mert Csapokat kéne cserélni rajta, jelenleg 3 db-ot majd valószínűleg a további kettőt is.Már szinte veszélyes volt, mert igaz nagyon picit, de szivárgott a gáz.Egy csap 20e körül van.5x20 az 100 és megint égett aljú pogácsáim lesznek. :) ...hjaj hát így van ez kitalálva kérem...:)

2014. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Szerintem nekünk is lennének már ilyen problémánk csak már nem foglalkozok vele!Milyet választasz?
2014. jan. 20. 21:40
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
11. és 15. válaszoló is én vagyok, és választottunk...mint írtam rosszu.Remélem neked jobban sikerül. :)
2014. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

tavaly előtt vettük,nagyon elégedett vagyok vele.


[link]

2014. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Gorenje típusú, felül gáz, alul elektromos, piezzos tűzhelyünk van. 2,5 éves, nagyon szeretem.


Először a régi típusú Komfort gáztűzhelyünk volt, azt is szerettem, bár csak 3 gázégős volt, de tönkrement. Utána az új tipusú Komfort volt, mondván az milyen jó. Hát, nem jött be. A piezzo része kb. az 5.használatnál beeseu a tűzhelybe, lekopott róla a gombok feletti festés, ha a sütő ment, felül nem tudtunk bekapcsolni csak egy lángot, nagyon hamar átmelegedett az oldala.

2014. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
2014. jan. 21. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!