Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kürtőskalács házilag? Segítene...

Kürtőskalács házilag? Segítene nekem valaki recepttel, praktikákkal?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném kipróbálni, kaptam már néhány receptet is, de nem tudom, hogy álljak neki. Olvastam olyanról, hogy befőttes üvegre is fel lehet tekerni. Próbálta már valaki?
2013. aug. 21. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig összegyűjtöm a papírtörlők gurigáját, amit bevonok alufóliával és bekenek olajjal. Ezt ilyen grillnyársakra húzom, és van egy kisebb tepsim, amibe így pont sorba tudom őket rakni. De van, aki sörösdöbözökból csinálja ugyanezt. Az én módszerem szerintem tök jó, itt egy kép a végtermékemről:

[link]

2013. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De jó ötlet köszönöm! :) Azt megkérdezhetem, hogy mennyi lisztből készíted a tésztát?
2013. aug. 21. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ez a recept, de fele adagból készítem:

1kg liszt.

2dl tej

3dl víz

3dl étolaj

2,5dkg élesztő

5 csapott evőkanál porcukor.

Ízlés szerint reszelt citromhéj,citromlé.


Élesztőt felfuttatni,összekeverni a hozzávalókat,sima tésztává gyúrni.majd duplájára keleszteni, csíkokra vágni, feltekerni.

2013. aug. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen! ki fogom próbálni! :)
2013. aug. 22. 08:59
 5/5 anonim válasza:
lehet venni rudat a kürtöskalácshoz kb. 2 ezer ft :D mi a grillsütőbe szoktuk betenni ;)
2013. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!