Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mitől lesz szép aranysárga a...

Mitől lesz szép aranysárga a húslevesem?

Figyelt kérdés
Mindent belerakok, ami kell, mégsem olyan a színe, amilyet nagymamám készített annakidején...Sok sárgarépa és egyéb zöldség, sok hús, lassú főzés, és mégsem megfelelő a színe és nem is olyan "testes" az íze. Amolyan vízízű...

2013. máj. 21. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Házi tyúk, és házi zöldségek, esetleg kevesebb víz
2013. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
A húsban van a hiba.A bolti árunak szinte táp ize van Én amit bele teszek s.répa zöldség zeller karalábé egész bors,vöröshagyma amit nem kell letisztitani csak alaposan megmosni és egy késhegyni piros paprikátAmikor mármajdnem kész teszek bele 1-2 húsleves kockát
2013. máj. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mustafa33 ***** válasza:
47%
Házi tyúk (kapirgáló egyedek), ha ez nincs akkor sáfrány, ha arre nem tellik akkor kurkuma.
2013. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nálam a fiúk megeszik belőle, így több szokott kerülni hagymából a levesbe, megmosva, héjastul, úgy szépen megfesti a levest. De leveskockát is szoktam dobni bele párat.
2013. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazi kapirgálós csirke, aminek aranysárga a bőre és alatta szép zsírréteg van, valamint egy kis sáfrány.
2013. máj. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

A bolti baromfiból is szép sárga sikerül. Most legutóbb pulykaszárnyból csináltam.

Kérdező, milyen hússal próbálkozol? A párom próbált rávezetni, hogy sertésből készüljenek a húslevesek, egyszer megpróbáltam, de se íze se bűze nem volt a levesnek.

Zöldségből sárgarépa, krumpli, zellergumó, petrezselyemgyökér (és lehetőleg zöld is), karalábé, egy kisebb fej vöröshagyma, darab kelkáposzta megy bele. só, bors fűszerként. Van a családunkban olyan, aki egész paprikát és/vagy egy kis kanál őrölt pirospaprikát is tesz bele. Én nem szoktam egyiket sem.

2013. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Én boltiból szoktam készíteni, csirkefarhátból és direkt olyat választok ami zsírosabb.

Gyönyörűen kicsapódik a zsír a tetején, ha nem is aranysárga de sárga.

Kevesebb vizet rakj bele és zellert, friss zöldségeket.

2013. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
0%
Az a húsleves amiben kocka van az mehet a "levesbe" ...vagy túl sok vizet használsz, vagy a hagymát héjastól tedd bele, én úgy csinálom, hogy forró vason a szeletelt hagymát barnulásig pirítom, és úgy teszem bele, nagyon szép sárga is, sokszor sötét és nagyon jó ízt ad neki.
2013. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Kurkumától.
2013. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!