Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A rétestészta és a leveles...

A rétestészta és a leveles tészta ugyanaz?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
szerintem nem
2009. szept. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem! A rétestészta egy rétegben van, és ugy közé a töltelék!

A leveles tésztánál sokszor hajtják egymásra 'gyúrás' közben a tésztát, és mindig újra nyújtják, majd ráhajtják...

2009. szept. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

A rétestészta tojás és zsiradék nélkül készül,hólyagosra kidolgozzák,és asztalterítőn átlátszó vékonyra kézzel kihúzogatják.ráteszik a tölteléket és felcsavarják az asztalterítő segítségével.Ma már lehet kapni készen is rétestészta lapokat.

A leveles tészta lehet élesztős vagy élesztő nélküli.

Általában fele annyi vaj van benne,mint liszt.Először zsiradék nélkül dolgozzák ki a tésztát (mint a rétestnek valót)kinyujtják és a közepébe teszik a kevés liszttel átgyúrt vajat.A tésztát négyfelől ráhajtják és úgy nyujtják ki.Újra összehajtogatják és fél órára hideg helyen pihentetik.Ezt a műveletet háromszor megismétlik.A végén kinyujtják és különféle. süteményeket készítenek belőle .Pl. sajtos,lekváros stb párnácskák.Ez az alaplapja a krémesnek is.Elég macerás a készítése,de finom.

2009. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
A rétestésztát jól írta az előttem szóló,de a levelest nem.A leveles tészta az rétes tészta és vajastészta egyvelege.Vagyis készítenek egy rétestésztát és egy vajastésztát is,amit összedolgoznak.Fejből nem tudom az arányokat,de ha írsz egy mait,akkor nagyon szívesen elküldöm a pontos készítés menetét.Elég macerás,ezért én inkább kelt tésztákkal dolgozom,de az biztos,h a leveles tésztából készült túrósbatyu az igazi.
2009. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
fraszt, kedves 22.15
2009. szept. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontos, gyors és mindenre kiterjedő válaszokat. :D
2009. szept. 9. 18:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!