Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Házi tészta tárolása? Ld. Lent.

Házi tészta tárolása? Ld. Lent.

Figyelt kérdés
Akik szoktak otthon készíteni házi tésztát, hogy teszik el? Úgy értem, amikor frissen elkészült, hogyan tudom tárolhatóvá tenni, hogy egy későbbi alkalommal felhasználható legyen?

#tészta #házi tészta #tészta tárolása
2013. jan. 28. 06:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól meg kell szárítani.
2013. jan. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És azt hogyan? Úgy értem, amíg szárítom a tojás nem romlik meg benne?
2013. jan. 28. 07:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Terítsd ki és jó meleg helyen szárítsd. Azután vagy egy vászon vagy papirzacskóba rakd.A tojásnak nem lesz baja,Én általában nyáron szoktam tésztát nyújtani a meleg miatt,mert ha nincs rá jó idő akkor bezöldül.
2013. jan. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fűtött helyen asztalra, rökire tiszta abroszt terítsd el, az összevágott tésztát szépen terítsd el rajta. Esetenként, amikor arra jársz, kavard meg, hogy lehetőleg minden szál, minden oldala szárazdjon meg. Most olyan helyre rakd, ahol akár 2 nap is száradhat, ha teheted.

Majd ahogy írták is, régen kartondobozban selyempapírral, vagy papírszalvétával bélelve és borítva, vagy pedig vászonzacsiban, légmentesen lezárva lehet tárolni.

2013. jan. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hosszú ideig eltárolható a száraztészta, leginkább kisméretű len, vagy vászonzsákban, a tetején összekötve. Ilyet, varrónővel poton összegért lehet készíttetni, de vásárolni is lehet.
2023. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!