Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Vasárnapra akarok valami...

Veroní :) kérdése:

Vasárnapra akarok valami egyszerűt sütni (édeset) mit süssek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Gesztenyés szelet , fekete erdő torta,
2012. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rakott palacsinta

Hókifli

Kakaós csiga

Meggyes piskóta

Kókuszgolyó

Linzer

2012. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Intelligens krémes.

Én ezt szoktam sütni, ha nincs időm. Nagyon finom.

2012. nov. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy finom családi receptem, szívesen megosztom Veled.kicsit hosszú leírni , de elkészíteni egyszerűbb.

tészta: 17 deka liszt, 17 deka cukor,4 tojás, 3 ek. méz

10 deka durvára vágott dió, egy sütőpor.

a tojásokat szétválasztjuk, afehérjéket egy kis cukorral nagyon keményre verjük.

a sárgákat összekeverjük a mézzel, a liszttel, sütőporral, dióval, majd belekeverjük a kemény habot, szépen óvatosan, hogy ne törjük össze.

sütőpapíros tepsibe (enyém kb 38x25-ös)elsimítjuk és kb 280 fokos előmelegített sütőben megsütjük. villával meg kell szúrni nem ragacsos-e a közebe . kb 25-30 perc, de figyelni rá, mert a méztől könnyen barnulhat.

bvizes ruhára tesszük a tepsit és hagyjuk hűlni a tésztát.

krém: 5 deci tejben 5 púpozott ek. búzadarát megfőzünk, jó sűrűre, majd kihűtjük teljesen. nem baj, ha nagyon kemény.

25 deka margarint 25 deka cukorral, 2 van. cukorral jól kikevereünk , majd a kihűlt darával géppel alaposan összedolgozzuk.

a szép fehér stabil krémet rákenjük a kihűlt tésztára, villával csíkosra húzzuk.

egy tábla csokibevonót felolvasztunk, teszünk bele egy kanál olajat, és a folyékony csokival , kanállal össze-vissza megcirmozzuk a tetejét.

lehet sima csikomázt is rátenni, de akkor a krém tetejét vizes kanállal simára kenjük el.

Rendkívül finom látványos sütemény.

ha kipróbálod, nem bánod meg.

ja még úgy is szoktam, hogy a krémbe teszek 5 csokis kapucinóport, de ekkor 5 dekával kevesebb cukrot.

ez is isteni finom.

2012. nov. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Banán farka" nagyon egyszerű :D

Banánokat meghámozod, csokimázat csinálsz, bevonod vele a banánt és leszórod mandulával :)

2012. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!