Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell kikeverni a...

Hogyan kell kikeverni a palacsinta tésztát? És mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Palacsintát szeretnék sütni anyukámnak mire hazaér. Sütni már tudom csak a tésztát nem tudom kikeverni. Segítsetek pls.


14/L


2012. okt. 19. 13:09
 1/8 anonim válasza:

Szóda, Liszt, Tojás

A lesztet, keverd el a tojással, öntsd fel szódával

2012. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy liter tejhez kb fél kiló liszt,három tojás,egy csapott evőkanál cukor,egy csipet só,egy evőkanálnyi olaj kell.A hozzávalókat a tej kivételével elkevered,a tejet fokozatosan adagolod,csomómentesre kevered.
2012. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0.5 kg liszt, 2 tojás, 1.5 evőkanál cukor, egy pici só, tej. Ha van otthon, akkor fele tej, fele szénsavas ásványvíz. Teljesen sima kell, hogy legyen, ezért a tejet /ásványvizet lassan adagold!
2012. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én még annyit tennék hozzá,hogy amikor kikevered,akkor a folyadékot ne agyszerre öntsd bele,hanem csak csúrgasd és közbe keverd is
2012. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem így jött be az adag: 2 tojás+ 12+1 evőkanál liszt-fele rétes, fele sima- ebből 12 palacsinta lesz. A tej, szódavíz mellé kevés olajat is teszek a tésztába.
2012. okt. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenki másképp szokta. Van aki tejjel, van aki vízzel, van aki szódával és van aki ásványvízzel, mármint ami a folyadékot illeti. Én általában így készítem: fél kg liszt, kevés só, 1 tojás, kevés olaj, ásványvíz, amit fokozatosan adok hozzá, amíg megfelelő állagú nem lesz, szóval ezt nem tudom megmondani, hogy mennyi. De ha édesre szeretnéd a tésztát akkor rakhatsz bele cukrot is, csak figyelj a sütésnél, mert esetleg könnyebben letapad, ugyanez előfordulhat akkor is, ha tejjel csinálod, legalábbis én ezt vettem észre, amikor kipróbáltam, pedig teflonos palacsintasütőt használok.

2012. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. :DDD Anyu nagyon örült neki. :'DD És finom islett. ><
2012. okt. 22. 10:01
 8/8 anonim ***** válasza:
nagyon ügyes vagy! :)
2012. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!