Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Palacsintát tényleg csak...

Palacsintát tényleg csak olyan serpenyőben lehet sütni, amiben előtte más nem készült?

Figyelt kérdés
Mindig azt hallottam anyukámtól, hogy van a palacsintás serpenyő, és abban nem lehet mást csinálni, mert utána mindig le fog ragadni a palacsinta. Eddig nem is volt ezzel gond, mert otthon laktam, most elkerültem koliba és csak 1 serpenyő van. Van értelme hozzákezdenem a palacsintához, vagy úgyis, csak leragadna?

2012. aug. 3. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem fog leragadni.
2012. aug. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
A régi, hagyományos palacsintasütőkre igaz.
2012. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én is a palacsintasütőben sütöttem már tükörtojast.
2012. aug. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
65%
Nekem serpenyő az serpenyő... sok van otthon, de nincs külön meghatározva, hogy ez a palacsintás, ez a tojásos.
2012. aug. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egykor arról is meg voltak győződve, hogy a rántást csak egy irányba szabad keverni. Nem fog leragadni, nyugi, szerintem már nem is lehet olyan ócska serpenyőket kapni, amikben bármi leragadna.
2012. aug. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megolajozod mitől ragadna le? Nekünk egy serpenyőnk van, soha nem ragadt le a palacsinta.
2012. aug. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha kétségeid vannak,süssél előtte benne szalonnát,régi palacsintasütővel is ezt csináltuk!!! Fontos hogy a tészta ne legyen édes,,,figyelembe kell venni a hozzáadott tej "édességét"is mert ha édes akkor tuti hogy leragad!!! sütéskor ha felpúposodik akkor édes a tészta! helyre lehez hozni,,,vizet bele ,lisztet és kis sót,hogy ne nagyon érződjön a tészta édessége,,,/meg lehet nyalni nyugodtan/... Én így szoktam,,,még segédeszköz sem kell mert,simán elválik!!! :)
2012. aug. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5.

De, lehet olyan serpenyőt kapni. Nekem sikerült összeszednem egyet :D Még azt a szenvedést... Érdekes mód csak abban a serpenyőben gyűlt meg a bajom az ételekkel, még mamám 60 éves serpenyőiben is jól tudok sütni.


De a kérdésre válaszolva. Nyugodtan süssél benne palacsintát, nem lesz semmi gond vele.

2012. aug. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!:)
2012. aug. 4. 11:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem fog leragadni. Nekünk is van palacsinta sütő serpenyőnk tefálos szóval jó minőségű meg teflon bevonatú piros pötty a közepén.

És nem ragad le benne a palacsinta tészta.

Mi megszoktuk kenni egy kis olajjal előtte. Sütés közben is lehet olajjal keni ki a serpenyőt ha látod, hogy száraz.

Én is szoktam benne sütni tükörtojást, rántottát, meg szalonnát is.

És nem volt utána vele sohasem baj.

Nagymamámnak is felszokott néha púposodni a tészta de nem azért mert nagyon cukros a tésztája. Meg az az igazi palacsinta ami púposodik! :) :D

És attól még, hogy édes és púposodik úgy sem szokott nekünk leragadni. :)

2012. aug. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!