Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell jégkását csinálni?

Hogyan kell jégkását csinálni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Fagyasztasz vizet kockatartóban,vagy tasakban.Ha megfagyott összetöröd ap´ßo darabokra,esetleg mixeled.Valamilyen szirupot öntesz hozzá és kész.
2009. aug. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
A jégkásának az a lényege, hogy avizet nem hagyja mefagyni, mivel van valami ami folyamatosan keveri, ettől fagy meg kásává, nem pedig egész tömbbe. Ezt otthon ilyen szerkezet nélkül nem tudod megvalósítani. Én úgy csináltam, hogy egy műanyag üvegbe tettem vizet , tettem hozzá valamilyen gyümölcsszörpöt, és óránként rázogattam. Hasonló lett mint a z ipari jégkása, de nagyon macerás. Próbáltam jégkockából is, nekem a mixeremhez van jégkocka őrlő, de nem lett az igazi. NEm lett belőle jégkása.:(
2009. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

JÉGKÁSÁT vagyis Granitát úgy kell készíteni, hogy :

- kb. 3 dl vízből és ízlés szerint cukorból szirupot kell főzni

- 1 db citrom levét öntsd hozzá (leszűrve!)

- kb. 0.5 kg gyümölcshúst (kajszibarack, málna, szilva, eper, dinnye, stb.) turmixolj pépesre

- öntsd össze a gyümölcshúst a sziruppal

- tedd egy műanyag edényben a fagyasztóba és kb. 30 percenként alaposan keverd fel, hogy ne fagyjon meg 1 tömbbé


Akinek van fagylaltgépe, az most remekül használhatja :

- az összekevert gyümölcspépet és szirupot a fagylaltgépben kell kikeverni kásásra (előzőleg persze a fagylaltgép tartályát be kell fagyasztani 1 éjszakára)


Gyümölcsvelő helyett lehet használni gyümölcsszörpöket is!


A cukorszirupba kerülő cukor mennyisége attól függ, hogy a jégkásába kerülő gyümölcs mennyire édes!


TIPP:

Ha a fagyasztóban nagyon összefagyna a jégkása, akkor darabokra vágva, turmixgéppel is kásássá törhető!

2009. aug. 10. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

XD pont házi készítésű kásácskámat iszogatom xD

Én egy flakontba töltöttem majdnem tele (kb a 3/4-e szabadon) és úgy tettem a fagóba. Félóránként alaposan összeráztam aztán olyan három órán belül már iszom is xD nem olyan jó mint a bolti :'(

2010. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2015. aug. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!