Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen lesz, ha kakaóba...

Milyen lesz, ha kakaóba teszek egy kis rumot?

Figyelt kérdés
Kipróbálnám, de elfelejtettem venni.
2012. aug. 6. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Régen a szervezetbe bevitt szesz hatását tejivással csökkentették, vagyis ha rumot tejes-kakakóba öntesz, kár a rumért.

Öntsd teába = rumos tea, téli hidegben, főleg szabadban dolgozó emberek (favágók, stb.) előszeretettel melegítették vele a szervezetet.

2012. aug. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy próbáld ki hogy rumba teszel egy kis kakaót.
2012. aug. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha túl sokat teszel bele max nagyon jól fogod magad érezni :D
2012. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
rumba rumba, centrumba :P
2012. aug. 6. 19:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, nyugodtan próbáld ki! De mégjobb, ha készítesz forrócsokit, én így szoktam: Tejet melegítek, majd teszek bele étcsokit, egy rúd fahéjat, cukrot, meg lehet bolondítani egy kis chilivel is. :) Majd a végén, mikor lehúztad a tűzről teszel bele rumot, konyakot, tequilát, ami tetszik. Lényeg, hogy ekkor már ne forrjon, hogy az alkohol benne maradjon.

Nagyon fincsi, mi minden télen ezt isszuk lefekvés előtt, finomabb tőle az álomba szenderülés! :)


22L

2012. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

19:33

Ezt majd kipróbálom, köszi :)

2012. aug. 6. 19:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Finom, de próbáld ki vodkával is! Nem kell bele sok, csak egy kiskanálnyi.
2012. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
nagyon jó, kimondottan pászol bele az íz, de ne tescós rummal, igazival. kávéba meg Amarettót próbálj, érdemes.
2012. aug. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!