Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kelt tésztából készült csigáka...

Kelt tésztából készült csigákat hogyan süssem hogy ne ragadjanak le a tepsire?

Figyelt kérdés

Kakaós, diós, lekváros, pudingos.. Ilyenekre gondolok, mert tegnap sütöttem és leragadtak.

Édesítőszerrel sütök, tehát a cukor nem lehet hibás,+ olajoztam is a tepsit, de a lekváros és a pudingos is rendesen leragadt, vakargatni kellett őket.


Sütőpapírral ugyanez a helyzet-vagy rosszabb, mert a papírt kell szedegetni a csigák aljáról kis darabokban...



2012. júl. 22. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A szilikonlapot próbáltad már? A tepsibe kell rakni éppúgy, mint a sütőpapírt. Nálam nagyon jól bevált a kelt tésztáknál. Egyszeri beruházás, de évekig használhatod.
2012. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Még melegen mogasd meg a kisült csigákat, és amikor lehet, szedd le öket. Meg jóféle sütöpapirt vegyél, arra nem ragad rá.

Ha netán mégis ráragadnak, akkor az egészet fejjel lefelé boritsd egy tálcára (hogy alul legyenek a csigák, felül a papir) és kicsit nedvesitsd be a papirt - akkor könnyen le tudod húzni róluk.

2012. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
mogasd = moZgasd
2012. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A vizezést már próbáltam, de ezek nagyobb csigák, meg még úgy is pici darabkákban kellett leszedegetni.


Szilikonlap?? Azt hol lehet kapni és kb mennyibe kerül?

És többször is lehet használni?

Mert ez nagyon jól hangzik!:-)

2012. júl. 22. 19:24
 5/14 anonim ***** válasza:
Szilikonos sütőpapírt vegyél.A lidl-ben pl olyat lehet kapni, de máshol is van jóféle.keresd azt amire rá van írva szilikonos.Néha barna színű.Ezeket bizonyos ételekhez(pogácsához, linzerekhez)többször is fel lehet használni, és semmi nem ragad rá.Én még a húsok alá is teszek.A tartós szilikonos lap számtalanszor felhasználható, mosogatható, 1000 ft-tól kezdődik az ára, és nagyobb boltokban, háztartási boltokban kapható.Nagyon megéri az árát.Soha semmi nem ragad rá.
2012. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Okés!:-)

Köszi szépen akkor így fogok utánanézni!

Köszi mindenkinek!:-)

2012. júl. 22. 21:30
 7/14 anonim ***** válasza:
ááá bass*us ne írogass ki ilyen fincsi csigákat, mert diétázom :((( xD
2012. júl. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én is!:-)

De belefér, csak egészséges alapanyagokból kell csinálni!:-)


Nekem 90 és 95 kcal-os lett egy-egy darab és majdnem akkorák mint a tenyerem!:-)

2012. júl. 23. 17:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor jó :) úgy nekem is elkéne készítenem! :)
2012. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem találtam...


Szilikonos sütőpapír az milyen?


Kb. mint a sima sütőpapír? Mert csak azt találtam...

2012. júl. 26. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!