Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit szoktatok csinálni a...

Mit szoktatok csinálni a hólabda szaggatása után megmaradt tésztából?

Figyelt kérdés
A párom már egy jó ideje nyaggat a hólabdával, úgy gondoltam valentin nap alkalmából kedveskedem neki. De nem tudom mit csináljak a maradék tésztából.

2012. febr. 12. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Morzsold össze, tégy hozzá egy kis porcukrot, rumot, vagy kávét. Formázz belőle golyókat, forgasd bele kókuszreszelékbe, vagy darált dióba.
2012. febr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 verzió létezik erre. :)

1. Amit az első válaszoló is írt.

2. Kisebb darabokra töröm/vágom a megmaradt piskótát, teszek hozzá mirelit gyümölcsöt (ha épp van itthon), és leöntöm pudinggal. Ha kihűlt, teszek rá tejszínhabot, finom és egyszerű desszert.

3. Csalok egy kicsit, és nem kerekre szaggatom a hólabdát, hanem felkockázom a piskótát, hogy ne vesszen kárba semmi. :) Az íze ugyanolyan, csak a külseje más egy picit.

2012. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kockára szoktam szaggatni :)


egyébként csokipudinggal öntsd le,tegyél bele meggyet,tejszinhab rá,és eheted

2012. febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mustafa33 ***** válasza:
A cukrászok ezért csinálják a "puncsos szeletet", "minyonokat" , mert ezekbe felhasználták a piskóta és egyéb tészta nyesedékeket. De csinálhatsz egy somlóihoz hasonló valamit is belőle.
2012. febr. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!