Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tojásos krumpli, hogyan?

Tojásos krumpli, hogyan?

Figyelt kérdés

namost nem akarok rakott krumplit enni, valami olyan van előttem, hogy főt krumpli kis kockákba vágva, mellé virsli/krinolin kockákra vágva mindez valahogy összekeverve tojásrántottaszerű cuccal és sajttot rápirítva. Jól hangzik, nem?

Kérdés, hogy a tojást, hogy keverjem hozzá? csináljam meg külön a főt krumplit meg egy rántottát a krinolinnal és borítsam egybe majd rá a sajtot és pár perc a sütőbe, vagy mit javasoltok.


2012. júl. 18. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Én kevés olajon átforgatnám a krumplit és a virslit, majd a felvert tojást ráönteném és elkeverném, amíg a tojás is megsül. Ha ez kész, megszórnám reszelt sajttal és betenném a sütőbe, hogy rásüljün.


Vagy megfőzöd a tojást is, kockákra vágod, egy tűzálló tálba összekevered a krumplit, a virslit és a tojást, ha van egy tejföl tehetsz rá azt is, attól még finomabb lesz (fűszerezheted is, hogy még finomabb legyen). A tejetét vastagon megszórod reszelt sajttal, majd beteszed a sütőbe és összesütöd pár perc alatt.

2012. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 doboszoli ***** válasza:

Szalonnakockán indítanám, majd a pörcöt benne hagyva tenném bele a többi holmit, fűszerezném, majd a felvert tojásokkal nyakon öntve, "prüttyögősre" sütném.

Máris tálalható a klasszikus parasztreggeli!

2012. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szoktam:

Hasáb burgonyát kezdek sütni, amikor félig megsült hozzá karikázom a virslit, amikor készek, leöntöm alóla a serpenyőből a zsírt (icike-picike maradjon csak benne), a felvert, megsózott tojást ráöntöm a láng fölött. Nagyon gyorsan közé-sül a krumplinak-virslinek.

Szépen lapáttal az egészet át tudod segíteni egy lapos tányérra, tetejét megszórod piros paprikával, egy kis sóval, borssal. Ami van = kovászos ubi, akármilyen sali tökéletes egytál-étel.

2012. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de akkor lábosba? Mert serpenyőbe nem fér bele szerintem az egész adag, meg hát utána nem tudom rápirítani sem. van még jénaim abba gondoltom átönteni és úgy sütni
2012. júl. 19. 09:20
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Egy személyre készítem és nyeles serpenyőben.

Ha több főre készíted, akkor szerintem először süsd meg az összes krumplit, majd személyenként visszarakva a serpenyőbe (az alján alig-alig valamicske zsírral), rá tudod ütni fejenként azt az 1-2 tojást, és úgy adagonként a tányérjukra tenni.



Vagy!!!

Megsütöd a sütőben tepsiben a krumplit, amikor kész, leöntöd alóla a zsírt (picikét hagysz a fenekén), ráöntöd a felvert tojást, és visszadugod a sütőbe 1-2 percre!

2012. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!