Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy csináljátok? Pl a paradic...

Hogy csináljátok? Pl a paradicsomos gombóc levét? Tehát a szószt.

Figyelt kérdés

a paradicsom szósz hogy sűrűsítitek be? tudom hogy rántás kell bele de nekem mindig leves szerű, tehát folyik és nem szósz, nagyon sok rántás kell bele?

de ez más ételre is vonatkozik ami ilyen rántásos..és nem habarásos


2012. máj. 28. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát igen. Több liszt kell a rántásba ilyenkor, mint egyéb rántásokba. Először csinálj egy sűrübb rántást /kellő zsiradékkal, de oda ne égesd!/, forrald fel és akkor meglátod, kell-e még kicsit higítani hideg vizzel. Kellő mennyiségű sót, cukrot tegyél a szószba. Még finomabb, ha egy zellerlevelet is beleforralsz, amit aztán kidobsz belőle.
2012. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jaj! A kellően higított rántásba utólag tedd bele a süritett paradicsomot, mert másképpen eléghet. Forrald jól össze!
2012. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mindig paradicsom ivóléből csinálom, olyanból, amit én rakok el. Kicsit több rántással kell csinálni, de ne túl sokkal, mert akkor rántás íze lesz a szószodnak.
2012. máj. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne félj a rántástól. Nincs külön rántás iz, ha kellően kiforralod. Az a lisz iz. Arra vigyázz, hogy a besüritendő anyagot, mint itt a paradicsom, platnin, kis lángon, lassan bugyogtatva forrald. Én pl. szeretem a rántásos dolgokat, és nem az fog feltétlenül hizlalni.
2012. máj. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. máj. 28. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak azt írom le, ami még nem hangzott el, a fentiekkel maximálisan egyetértek. A rántásos ételek, így a szóban forgó paradicsomszósz is, de a többi főzelékről is elmondható, hogy állás közben besűrűsödnek. Tehát később fogyasztva lehet, hogy a hígnak tűnő paradicsomszósz is kellő állagú lesz.Ha mégsem, még kicsit forralni kell, vigyázat, puffog.
2012. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak azt írom le, amit még eddig nem írtak, az előbbiekkel egyébként egyetértek:


Ha a lisztet kevés ideig sütöd, azaz a rántást csak világos-zsömle színűre pirítod, akkor nem sülnek el a lisztben azok az alkotórészek, amelyek vízzel érintkezve sűrűbb masszát képesek létrehozni. (Gondolj a kovászra)


Tehát főzeléknél világosabb színű rántás, míg ha levest akarsz rántani, akkor szép erős rózsaszín rántást pirítok, és akkor az kevésbé fogja sűtíteni a lét.

2012. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!