Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit tehetek, ha túl zsíros...

Mit tehetek, ha túl zsíros lett a húsleves? Menthető még?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Menthető. Várd meg míg kihül és szedd le a tetejéről.
2011. okt. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, erre gondoltam én is, megpróbálom köszi
2011. okt. 2. 09:03
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

leszedheted melegen is, egy papírtörlőt rakj a tetejére,az felszívja a zsírt.

Vagy ha van egy kancsód,aminek a csőre alulról jön,akkor azzal kiöntheted a levest a zsír alól

2011. okt. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég vastag a zsírréteg, akkor le is lehet kanalazni. Én sajna elég gyakran járok így, papírtörlővel nem merem itatni, de kanállal is seperc alatt megvan. És legalább nem esszük meg észrevétlenül a húsban a zsírt :)
2011. okt. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tedd be hidegvízbe, majd ha kihűlt a hűtőbe és ha rádermedt a tetejére a zsír szedd le, csak nehogy mindet, mert nincs szebb látvány (legalábbis számomra) a forró húsleves tetjén úszkáló kis zsírgömböcskéknél, nem beszélve az íze is jobb kis zsírral. Volt hogy leszedtem az összes zsírt és már nem volt olyan finom.
2011. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem tud túl zsiros lenni! Általában annyi zsirt enged a hús, a csont, amennyi kell a levesre, hogy végig jusson minden adagra. Le ne szedd.
2011. okt. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Én sem szeretem zsírosan. Kanállal még melegen is le tudod szedni a többletet.
2011. okt. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
6-os, de pedig tud túl zsíros lenni: főleg ha mondjuk csak farhát aprólékból, szárnyából, lábából fő. Én sokszor találkozok a problémával, mert az egész tyúkot/kacsát szétbontom, a “nemesebb” részeit főfogásnak kisütöm és a többiből lesz a leves. :) Nekem is a kanalazás válik be, de ilyenkor már inkább megteszem azt a szívességet magamnak, hogy előre leszedem a bőrét onnan, ahol nem fontos, hogy összetartsa a húst. (Pl. a hátán.)
2023. dec. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!