Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mennyi Na-benzoét kell 30l...

Mennyi Na-benzoét kell 30l paradicsomléhez?

Figyelt kérdés
A tasakon az van feltüntetve,hogy 5 kg-hoz megy 1 tasak,de én nem tudom,hogy hány kg paradicsomból van a levem,mert nem házilag paszíroztam,hanem megvettem a nyers levet,amit csak fel kell forralni.
2011. aug. 29. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


Tegyél a tetejére késhegynyi szalicilt, mi mindig azzal tartósítjuk! Nincs mellékíze.

2011. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

általában egy kilóból fél liter lé nyerhető ki, persze függ a paradicsom fajtájától is.nekünk a saját húsos paradicsomunkból szokott ennyi kijönni.

a második felfőzés előtt, már láttam, hogy kb mennyi passzírozott levem van. én mindig 7 decis üvegekbe tettem el, és üvegenként számoltam egy késhegynyivel, amit belefőztem. eleinte én is szalicilt, de aztán nátrium-benzátot használtam.

szerintem teljesen jó mindegyik, 30 év alatt egyetlen egy üveggel forrt meg (talán rosszul zártam le)az viszont maga az ősrobbanás volt.egy hétig takarítottam a spáizot...:)

2011. aug. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ja és, az nem lesz tisztán 30 liter, mert sokat sűrűsödik a forralásnál, ezt vedd figyelembe.

üdv.

2011. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Semmenyi, nekem minden tartósitószer nélkül is eláll.
2011. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem baj, akkor Te tedd anélkül továbbra is, aki akar bele tenni pedig hadd tegyen!!
2011. aug. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!