Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Apró szemű csiperkegombát...

Apró szemű csiperkegombát hogyan tisztítotok?

Figyelt kérdés
Sütőben fog sülni husival, és nem szeretném kivenni a törzsét, mert akkor semmi nem marad. Elég, ha vízzel megsúrolom? Vagy le kell "hámozni" a felső rétegét?
2011. júl. 13. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyesével és türelemmel...

:)


Nekem azt mondta a zöldséges, hogy a csiperkét nem kell hámozni, csak megmosni, engem viszont zavar, ha nincs meghámozva. Úgyhogy kínlódom vele, és inkább nagyobbakat veszek.

2011. júl. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
meghámozni és megmosni sem kell - nedves ruhával át kell törölgetni őket - amúgy nincs neki héja, azok ugyanolyan hifafonalak, int a többi ;)
2011. júl. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én azért az aprókat megmosom gyorsan folyóvízzel, mert sokszor tőzeges és egyéb szerves anyagos... ezeket képtelenség egy kis ronggyal elintézni.

utána pár perc szűrőben való csöpögtetés és már konyhakész is.

2011. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megszoktam hámozni,de valamelyiknek elég csak a mosás.

Azért érdekes téma az h ki mit szokott néha megmosni,néha elképedek amikor olyat irnak h ezt meg azt nem is kell megmosni.Pl.amikor valaki azt irta h a bolti hust sose mossa meg hisz az tiszta és ha van is rajta valami majd a hő megoldja.Na ilyen embernél nem ennék szívesen.

2011. júl. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy körömkefém direkt erre a célra. Ezzel szoktam kicsit lesikálni folyóvíz alatt.
2011. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha zavar a "héja" akkor azt óvatosan lehúzhatod egy kés segítségével,de elég ha csak alaposan megmosod,az íze nem fog változni.
2011. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! és a törzsét kiszeditek?
2011. júl. 13. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:
én nem, csak levágom a legvégét.egy kicsit szeletelek belőle, de hagyok rajta, hogy a szeleteknek megmaradjon a gomba fazonja:))
2011. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, isteni lett:)
2011. júl. 13. 23:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!